Підписуйтесь на оновлення у FB або VK21 березня – Всесвітній день Землі

21 березня – Всесвітній день Землі

21 березня, в день весняного рівнодення, щорічно відзначається Всесвітній день Землі.

«Сонце у своєму галактичному шляху колись перетинало хмара темної матерії (пилу, метеоритів) і захопило частину цієї матерії, змушуючи захоплені частинки обертатися біля себе; надалі ці частинки об’єдналися в більші утворення – планети».
(Вчений О.Ю.Шмидт, 1891-1956).

Свято проголошений в березні 1971 року Генеральним секретарем ООН, який запропонував усім державам-членам ООН, міжнародним і неурядовим організаціям відзначати «Міжнародний день Матері-Землі».

За традицією під час проведення свята дзвонить Дзвін Миру.

До цього багато країн відзначали День Землі 22 квітня. У деяких країнах, наприклад, в США, його так і продовжують відзначати в квітні і пов’язують з традицією посадки дерев.

У Росії свято Землі офіційно почали відзначати з 1988 року.

Мета Всесвітнього дня Землі – звернути увагу всіх володарів світу, урядів і простих людей на те, що наша земля, незважаючи на здаються колосальні розміри і начебто невичерпні ресурси, насправді за мірками Всесвіту – маленьке і тендітне створіння.Екосистеми Землі дуже уразливі. І тільки люди, об’єднавшись, можуть врятувати планету від екологічної катастрофи і загибелі.

Люди, що побували в космосі, розповідають, що вид землі звідти приголомшує і заворожує – крізь просвіти між хмарами видно материки. Велику частину землі покриває водна поверхня, в основному це океани, моря. Запаси прісної води дуже обмежені.

Земля є третьою від Сонця планетою Сонячної системи і вважається найбільшою за діаметром, масі, щільності з планет земної групи, тобто тих, у яких тверда поверхня. Земля має найбільшу поверхневу гравітацію і сильне магнітне поле. Утворилася наша планета імовірно з пилу, газу і осколків метеоритів 4,54 мільярда років тому.

Спочатку Земля, на думку сучасних вчених, мала зовнішній шар, що представляє собою суцільну розплавлену масу. Але поступово в атмосфері почала накопичуватися вода, поверхня Землі стала повільно остигати і зрештою стала твердою.

Вже затверділа поверхню Землі продовжувала видозмінюватися протягом мільярдів років – континенти переміщалися, руйнувалися, виникали знову і утворювали суперконтиненти.

Є гіпотеза, що приблизно близько 700 мільйонів років тому на Землі був льодовиковий період, і вона була повністю покрита льодом .

Атмосфера і біосфера Землі протягом сотень і тисяч років змінювалися, поки не сформувався озоновий шар, який разом з магнітним полем Землі послабив сонячну радіацію, давши можливість з’явитися на планеті життя.

Земля є єдиною планетою Сонячної системи, на якій існує життя. Вчені припускають, що життя на нашій планеті з’явилася близько 3,5 мільярда років тому.Хтось вірить, що це сталося з волі вищих сил, хтось припускає, що життя занесене на Землю з космосу, але більшість сучасних вчених схильні дотримуватися теорії процесу еволюції, в результаті якого з’явилися перші люди. Пройшовши через певні етапи розвитку, люди створили стародавні цивілізації.

Уявлення людей про саму Землю довгий час були мінливими. Чого вони тільки не нафантазували. Аборигени Південної Америки вважали, що земля плоска і лежить на спинах слонів, а слони стоять на черепасі … Те ж саме говорили і в середньовічній Європі. Хоча вже грецький вчений і мислитель Піфагор стверджував, що Земля має форму кулі. Так само думав і давньогрецький вчений Аристотель, який жив у IV столітті до н.е.. На доказ своєї теорії Аристотель говорив, що якби Земля не була круглою, то тінь, що відкидається Землею на Місяць при її затьмареннях, не була б обмежена дугою кола . Багато давні народи вважали Землю центром Всесвіту, вважаючи, що сонце і планети обертаються навколо неї. Але жив наприкінці IV – першій половині III століття до н.е. давньогрецький астроном Аристарх Самоський висунув гіпотезу, що не Сонце разом з планетами рухається навколо Землі, а Земля разом з усіма іншими планетами обертається навколо Сонця.

Перше точне вимірювання величини земної кулі також було зроблено в античні часи.Його справив давньогрецький математик, астроном і географ Ератосфен Кіренський, який жив у II столітті до н.е..

Але потім античний світ звалився, і практично всі країни впали в мракобісся. У Середньовіччі за будь-яку світлу думку можна було догодити на вогнище інквізиції. У 1600 році за твердження, що Земля обертається навколо сонця, на багатті папської інквізиції був спалений Джордано Бруно. У XVII столітті спробу відстояти обертання Землі навколо сонця зробив Галілео Галілей. Але, не витримавши погроз відправитися на вогнище, вчений відрікся від твердження про обертанні Землі.
Те, що земля «таки крутиться», довів великий польський вчений Коперник.

Судячи з археологічних розкопок, спочатку люди жили тільки на тій частині планети, де виживати допомагав м’який, теплий клімат. Але в пошуках їжі людям довелося освоювати і менш комфортні для проживання території. У наш час люди живуть всюди – в горах, в пустелях, на крихітних остовах в океанах, в тропічних лісах, і, напевно, скоро заселять Північний полюс і Антарктиду

Вчені припускають, що спочатку людей на землі було зовсім мало. В епоху палеоліту, наприклад, не більше 2-3 мільйонів чоловік, а за 2 тис. років до н.е. їх вже було не менше 50 мільйонів. На початку нашої ери на Землі було більше 200 мільйонів чоловік, а до XIX століття населення землі перевалило за 1,5 мільярда. У XXI столітті на Землі живуть майже 7 мільярдів людей.

І весь цей час люди боролися за їжу, території, багатство і влада. Що вони продовжують робити й донині, винищуючи не тільки один одного, але і знищуючи саму Землю.Звичайно, багато хто зрозумів, що нерозумна діяльність людини, її невгамовна жадібність виснажують ресурси планети, гублять її екологію .

Крім того, щороку відбуваються природні катастрофи, і їх кількість постійно збільшується. Це урагани, цунамі, циклони, землетруси. Хто знає, чи не є вони відповіддю Землі на діяльність людини, на його безсердечна ставлення до навколишнього світу?

Перша конференція ООН з проблем навколишнього середовища відбулася в 1972 р. у Стокгольмі. Політики і вчені продовжують сперечатися. І часто любов, совість, бажання творити і оберігати затоптує золотий тілець. Проте все більше і більше людей у ​​світі розуміють, що забруднення атмосфери та гідросфери, знищення лісів, перетворення землі на пустелю позбавить людство майбутнього.

І метою Всесвітнього дня Землі в першу чергу є залучення саме так званих маленьких людей до проблем нашого спільного дому – Землі. Ніхто не вимагає від нас подвигів, самопожертви та інших глобальних звершень. Але кожен з нас може поліпшити клімат планети і власного міста, зробити його затишніше, красивіше, якщо посадить хоча б одне дерево , чагарник, якщо поставить на своєму балконі хоча б маленький ящичок і посіє в ньому літники. Це не займе багато часу, не потребує грошових витрат, але принесе величезну користь. Так збережемо і прикрасимо нашу Землю, адже вона у нас одна єдина, як мама.


ЦІКАВА НОВИНА? РОЗКАЖИ ДРУЗЯМ!


Мітки:

Дещо нове ↓

загрузка...


Написати свій коментар

Будь ласка введіть Ваше ім’я

обов’язково

Будь ласка введіть справжній email

обов’язково

Будь ласка напишіть коментар


zhinku.info © 2013 – 2018 Всі права застережено