Підписуйтесь на оновлення у FB або VKРизька казка. Подорож в Ригу

Ризька казка. Подорож в Ригу

Рига – столиця Латвії, що колись входила до складу СРСР, а тепер самостійної держави Балтійського регіону. Місто розташувалося на обох берегах річки Даугави, неподалік від місця її впадіння в Ризьку затоку.Ще під час перебування Радянського Союзу більшість фільмів про «закордон» знімалося саме в Ризі, оскільки тут є якийсь шарм Європи.

Історичний центр Риги не дарма внесений до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО – тут безліч старовинних будівель, дуже красивих і різних.

Центральне місце старого міста – Ратушна площа. Тут ви побачите будинокЧорноголових – пам’ятник архітектури 14 століття, спочатку це було місце для зборів громадських організацій. А в 17 столітті господарями будинку стало об’єднання іноземних купців, покровителем якого тоді вважався Святий Маврикій, саме завдяки символу святого – його чорній голові – будинок і отримав таку екзотичну назву.

У другу світову війну будівля дуже сильно постраждало, реставровано в кінці минулого століття, до 800-річчя Риги.

Звичайно ж, як і у всякому іншому місті з багатою історією, тут багато культових споруд різних часів – соборів, костьолів, церков. Мені пощастило побувати на різдвяному співі в Домському соборі. Орган цього собору вважається найкращим у Європі.

 

Найстаріша збережена житлова будівля міста називається “Три брата”. Воно побудоване в кінці 15 століття, завдяки контактам з нідерландськими торговцями в архітектурі почали з’являтися риси ренесансу.

На жаль, Ризький замок практично не зберігся, але за зовнішнім виглядом вистояла порохової вежі можна судити про його, замку, колишню велич. Поруч довге жовта будівля – це казарми Екаба, в яких нині розташувалися сувенірні крамнички тощо. Тут же я натрапила на виставку ляльок прибалтійських майстрів.

 

Не так давно в старому місті відкрився магічний бар Riga Black Magic. У барі можна від душі подегустувати знаменитий Ризький бальзам , дізнатися рецептуру його приготування, ознайомитися з усіма 24 видами трав, на основі якого готують бальзам.Інтер’єр переносить відвідувачів у минуле: цегляні стіни, тьмяний світло, важка різьблені меблі, книги 18 століття, мідна начиння і предмети старовини.

Одна з найкрасивіших вулиць Риги – вулиця Альберта, побудована в стилі модерн, а саме – в югендстилі. Кожен будинок на цій вулиці – маленький шедевр.

Ризькі Лідо – це мережа центрів відпочинку, де можна і розважитися, і смачно поїсти.Різдвяні інсталяції радують око.

Величезне спасибі людям, що живуть в Ризі, – мені зустрічалися тільки привітні й добрі перехожі. Дуже хочу поїхати в цей казковий місто ще раз – уже в теплу пору року.Сподіваюся, мені це вдасться! До речі, в готелях, санаторіях та інших публічних місцях можна безкоштовно отримати путівник по Ризі та Юрмалі. Мені сподобався своєю простотою і доступністю один з них – раджу ним скористатися.


ЦІКАВА НОВИНА? РОЗКАЖИ ДРУЗЯМ!


Дещо нове ↓

загрузка...


Написати свій коментар

Будь ласка введіть Ваше ім’я

обов’язково

Будь ласка введіть справжній email

обов’язково

Будь ласка напишіть коментар


zhinku.info © 2013 – 2018 Всі права застережено