Підписуйтесь на оновлення у FB або VKУнікальна Україна. Озеро Синевир – найкрасивіше озеро України

Унікальна Україна. Озеро Синевир – найкрасивіше озеро України

Найживописнішим куточком Закарпаття справедливо вважається Міжгірщина. Вона вабить мандрівників лісистими горами, підхмарними полонинами, швидкоплинними річками Теребля і Чорна Ріка і цілющими джерелами мінеральних вод типу Буркуг.

ozero sunevur vud zverxy

Найбільше озеро Закарпаття – Синевир, яке утворилося 10 тисяч років тому на висоті 989 метрів над рівнем моря …

Озеро Синевир справедливо вважається найкоштовнішим природним скарбом Національного природного парку «Синевир» і є однією з візитних карток Українських Карпат. Воно розташоване на висоті 989 метрів над рівнем моря, має середню площу 4-5 гектарів, його середня глибина становить 8-10 м, максимальна – 22 м.

sinevir

Існує легенда, згідно якою мальовниче озеро утворилося від потоку сліз графської доньки Синь, на місці, де її коханого, простого верховинського пастуха Вира, було вбито камінною глибою за наказом підступного графа.

ozero_sinevir_9

22607878

Насправді ж озеро утворилося в результаті потужного зсуву, викликаного землетрусом, близько 10 тисяч років тому. На висоті 989 м гірські кам’янисті породи виросли на шляху швидкого струмка, утворивши греблю і повністю перегородівши вузьку долину. Котловина, що при цьому виникла, заповнилася водою трьох гірських струмків. У прозорій воді озера добре почуваються форель озерна, райдужна та струмкова.

Площа озера становить близько 5 гектарів, найбільша глибина 22 метри. Пейзажі відрізняються надзвичайною мальовничою природою і величчю. Стрімкі схили, вкриті стрункими ялинами, вік яких становить 140-160 років, приходять прямо до водної поверхні. Посередині ж озера розмістився, як зіниця блакитного ока, невеликий острівець площею всього кілька метрів. Звідси і народна назва – Морське око.

sinevir

383830982

У дні Синевирі є отвір, яке служить своєрідним природним регулятором рівня води і завдяки цьому озеро не виходить з берегів навіть під час найбільших паводків.

озеро Синевир зимой

Синевир - сказочное озеро украинских Карпат-3

Люди своєю творчою фантазією намагаються доповнити красу природи. Архітектор Юрій Соломін вдало вписав оглядові площадки в навколишній ландшафт. А на півострівці височить вирізана із червоного дерева скульптурна композиція «Синь і Вір» (скульптори Іван Бродин і Михайло Санич) Висота монументу 13 метрів. Відбиваючись у воді, він сприймається таємниче, як чудова казка про безсмертне кохання.

sine-vir

1497

1bdf21u-960

22607874

GPS: 48°37’0″N 23°41’2″E
Адреса: с. Синевирська Поляна, Міжгірської р-н, Закарпатська обл.

ЦІКАВА НОВИНА? РОЗКАЖИ ДРУЗЯМ!


Дещо нове ↓

загрузка...


Усього коментарів: 14Написати свій коментар
 1. тупа реклама, сервісу ніякого, інфраструктури ніякої. 2 дні назад повернувся з Шацького району, з тих славних колись озер-тупо село, 2 продмаги-до траси 50 км, дика природа. і більше нічого.

  • коли треба інфратсруктури їдьте в Хорватію. А краса Синевіру власне в дикій природі!

   • Цілком згідний з адміном. Якщо Вова ти хочеш побачити інфраструктуру то давай газу за кордон. А на Міжгірщині можна побачити справжнє життя дикої природи. Саме цим на мою думку і славиться “Озеро Синевир” і прилегла територія цього урочища.

    • Точно. Дика природа. Дороги там давно ніхто не бачив. І напрямків (показчиків) також. З моєї останьої подорожі на Синевир на авто прийшлось перебирати ходову та рульове кермування.

 2. Пипец, ещё бы дороги там сделали, у меня знакомые Европейцы, не хотят к нам ехать так как “в самых живописных местах” асфальта тупо нету, дорога смт. Терсева -Усть-Чорна занимает 4 часа. яма на яме.

  • Так а до чого тут Міжгірщина??? Тим Більше Озеро Синевир!!!???

  • 100% Недавно вернулся из Рахова 3 часа на машине ехали и обратно, а на озере 1,5. Пока дорог не будет – буду в Европу ездить.

 3. ув. редакция. в следующий раз разместите пожалуйста все фото синевира, с кучами говна и кульков вокруг этого благословенного места. с ганделыком и пластиковыми объедками. с бухими туристами, гадящими вокруг себя. с дирекцией, мало чем отличающейся от туристов. я был на синевире еще в 90-х. купаться было нельзя, к воде прикасаться нельзя. и никто не возмущался, понимали. да и следили за этим. сейчас только за твоим кошельком следят. нету больше синевира, есть очередное засранное болото.

  • О друже цікаво мені подивитись на ці місця і де ти це бачив? Скинь мені ці фото на E-mail: hirurg2014@lenta.ru (admin вибач але мене це зацікавило і я хочу подивитись на ці фото). Влад давай покажеш мені ці місця. В твому коменті є такий рядочок “с бухими туристами, гадящими вокруг себя.” Це і ти себе до них відносиш. Якщож ти таке бачив то і сам таке робив “Турист який гадить біля себе” Не суди по собі друже кролику. Я наприклад кожного року їду підпочивати в цей регіон, бачив багато різних місць, і чомусь мені на очі не попадалось засране болото, генделики з пластиковими обїдками і тому подібне. Чекаю на ці фото

  • Не гони біса. В 1990 я в озері Синевир навчився плавати, а в 1995-98 ловив раків по 3-5 літрів. А ти мені тут втираеш ” купаться было нельзя, к воде прикасаться нельзя” Ну на рахунок сьогоднішнього стану довкілля – погоджуюсь.

 4. доброго дня! Синевир – це красивий куточок Карпат, де приїжджають багато не лише вітчизняних туристів, але і іноземних, яких вражає природа і чистота, як чистого гірського повітря так і краєвидів навколо. А озеро Синевир – це й наразі є найбільшим високогірним озером, глибина якого сягає до 22 метра і водиться форель.

 5. краса в дикій природі…уж очень она дикая эта природа-ни дорог,ни сервиса-сплошная засратость…был там неделю назад-понимаю что первый и последний раз.если людям сложно вдоль дорог мусор убрать и скамейку со столиком закопать-как они собираются на туризме деньги зарабытывать?

 6. Я тоже был на Синевире…. скажу так, озеро очень маленькое, по периметру свалка.

  Смотреть вобщем не на что, единственно порадовал лес, а именно высота деревьев …. смереки вроде.

  Идти до озера нужно пешком на гору примерно километр, доехать ничем нельзя….

  До самого подножья Синевира ехать километров 80 от ближайшей ЖД станции.

  Свет протянут одной ниткой по 14 деревням, когда выпадает много снега – свет тухнет и все туристы замерзают. Жопа ещё та, и я разок в неё попал.

 7. На єтом озере водятся оборотни!!! Я в кино видел!

Написати свій коментар

Будь ласка введіть Ваше ім’я

обов’язково

Будь ласка введіть справжній email

обов’язково

Будь ласка напишіть коментар


zhinku.info © 2013 – 2018 Всі права застережено