Підписуйтесь на оновлення у FB або VKЛьвів: за крок від Європи

Львів: за крок від Європи

Колись давно, коли я ще вчилася в школі в середніх класах, один знайомий хлопчик прислав мені поштою дуже милу листівку. На ній були зображені спиною до глядача хлопчик і дівчинка, які взялися за руки посеред вимощеної бруківкою бруківці, а внизу красувався напис «Я навчу тебе любити Львів». З тих пір пройшло багато років, за які я багато разів відвідала це старовинне місто з багатющою історією. Я дійсно полюбила його і сьогодні постараюся навчити цьому вас.

Львів насправді знаходиться в кроці від Євросоюзу. До кордону з Польщею від Львова всього якихось 70 км. Саме тому зі Львова стартує більшість автобусних турів у бік Західної Європи. Архітектура Львова до того схожа на архітектуру західноєвропейських міст і столиць, що, коли розбираєш фотоархів з чергового подорожі , то часом плутаєшся, де ще знімки зі Львова, а де вже почався Краків чи Будапешт.

До речі, про вимощеної бруківкою бруківці. Вона є візитною карткової старого Львова.І навіть під час ремонту доріг з нагоди проведення футбольного чемпіонату «Євро-2012», приймаючою стороною якого в тому числі був і Львів, влада міста поміняли стару бруківку на нову. Від ідеї міняти мощену бруківку на сучасний асфальт відмовилися категорично, оскільки це зруйнувало б старовинне чарівність центру міста.

Центр Львова

Як тільки не називають Львів! Перлина Західної України, місто Лева, місто левів, Королівське місто, місто-музей під відкритим небом, столиця Галичини, західна столиця України, культурна столиця України, маленький Париж, місто з ароматомкави , маленький Відень, український П’ємонт, Бандерштадт, Лемберг – і це далеко не повний список.

Археологи встановили, що поселення на місці сучасного Львова існували ще з 5 століття нашої ери. Перше ж згадка власне про Львів відносять до 13 століття. Місто було засноване королем Данилом Галицьким і названий на честь його сина – Лева. Далі історія Львова рясніє різними правителями, справили безпосередній вплив на розвиток міста. У складі Галицько-Волинського князівства Львів перебував до 1349 року. Далі місто захопив польський король Казимир III. У 1370-1387 рр.. Львів перебував у складі Угорщини, після чого знову відійшов Польщі, якій на той момент правила королева Ядвіга. У 1649 року місто захоплений українськими козаками під проводом Богдана Хмельницького, але незабаром викуплений і залишений Польщі. У 1655 році Львів облягали шведи, потім російсько-козацькі загони, трансильванськая армія, війська Османської імперії. Але цим облогам з різних причин не судилося завершитися успіхом. У 1704 році, під час Великої північної війни, Львів був захоплений і пограбований шведами.

У 1707 році Львів відвідав Петро I. Кажуть, що саме завдяки цьому візиту центральна площа міста була згодом вимощена дерев’яної бруківкою.

З 1772 по 1914 роки Львів перебував у складі Австро-Угорської імперії і аж до 1918 року носив німецьку назву Лемберг. У цей період, а саме в 1853 році, львівські вчені Іван Зег та Ігнатій Лукасевич шляхом перегонки нафти навчилися отримувати гас і вдосконалили пристрій масляної лампи. Таким чином, у Львові було створено одне з перших в Європі нафтоперегінних виробництв. На згадку про це знаковій події в центрі міста відкрито популярний ресторан-музей «Гасова лямпа», в якому зібрано безліч цікавих артефактів.

Інтер’єр і екстер’єр ресторану «Гасова лямпа»

На початку Першої світової війни Львів був зайнятий російськими військами, але влітку 1915 року знову відійшов до Австро-Угорщини, після розвалу якої Львів на неповних два місяці став столицею Західно-української народної республіки. Далі місто виявився епіцентром польсько-української війни, яка тривала до липня 1919 року. У результаті до 1939 року Львів перебував у складі Польщі. І тільки з початком Другої світової війни відійшов до СРСР. З міста було виселено майже все польське населення, польська мова практично вийшов з ужитку. На щастя, основні баталії розгорнулися в передмісті Львова, і саме місто зі своєю багатою архітектурою практично не постраждав.

Львів здавна називали містом ченців. З 15 століття сюди прибували й будували свої храми віряни самих різних релігій і орденів. У Львові одночасно перебували православний єпископ і три архієпископа – римсько-католицький, греко-католицький і вірменський. Також Львів був єдиним містом Київської Русі, де існувала окрема мусульманська громада. Іудеї, протестанти, єзуїти – все уживалися в стінах Львова, будували свої громади, храми, в яких вихваляли своїх богів. У 2001 році Львів відвідав Папа Римський Іван Павло II. По суті історично Львів став місцем зустрічі польської, німецької, єврейської та української культур.

Так давайте ж швидше прогуляємося по історичному центру Львова! Адже він внесений до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. А в самому Львові знаходиться найбільша кількість пам’яток архітектури в Україні. І почнемо ми свою прогулянку прямо з залізничного вокзалу, який зустріне вас першою пам’яткою – красивим арочним перекриттям перонів. Зроблено воно з металу і скла і називається дебаркадер.

Від вокзалу можна проїхати в центр Львова на маршрутному таксі, а можна прогулятися пішки по вулиці Городоцькій. Прямо на виході з вокзалу на площі Кропивницького вас зустріне ще одна визначна пам’ятка Львова – храм святої Єлизавети в неоготичному стилі.

Храм святої Єлизавети

Далі по вулиці Городоцького за цирком на Юр’євої горі ви можете оглянути собор святого Юра у стилі рококо.

А на самому початку вулиці Городоцькій вас вже чекає один з найкращих театрів України – Львівський оперний театр. Його зображення ви можете бачити на 20-гривневій грошовій купюрі. Перед входом в оперу розташований пишний фонтан. Тут завжди багатолюдно. На алеї перед оперним театром йде жвава торгівля в сувенірних крамницях.

Львівський оперний театр

Праворуч від центрального входу в оперний театр знаходиться незвичайна ресторація «Лівий берег». Розташована вона під оперним театром і зберігає інсталяцію річки Полтви (притока Буга), яку в 19 столітті пустили через головний міський колектор (під проспектами Шевченка, Свободи та Чорновола). У ресторані можна смачно потрапезувати, послухати оперний спів і насолодитися відеорядом найпопулярніших оперних постановок.

Інтер’єр ресторану «Лівий берег»

Підкріпившись в стильному ресторані «Лівий берег», саме час продовжити прогулянку старою частиною Львова. Тут вельми зручно оглядати визначні пам’ятки самостійно, оскільки весь центр міста усіяний докладними покажчиками на найбільш знакові пам’ятники архітектури. Насамперед рекомендую вийти на площу Ринок і піднятися на оглядовий майданчик міської Ратуші (Львівська міська рада). Звідси відкривається гарна панорама на архітектуру старого Львова, чарівну в будь-який час року.

Вид з оглядового майданчика міської Ратуші на стару частину Львова

Площа Ринок периметром огинає будівлю міської ради (міська Ратуша). За її кутах розташовані 4 античні статуї. Практично кожна будівля на центральній площі Львова має архітектурну та історичну цінність і гідно детального огляду. Взимку на площі Ринок розгортається пишна ярмарок і відкривається каток. Після прогулянки по центральній площі Львова рекомендую заглянути в кафе «Львівські копальні кави».Тут, в напівтемних коридорах кав’ярні, за затишним столиком ви зможете випити чашечку ароматної кави, а також придбати собі зерна вподобаного кавового напою. А неподалік во «Львівська майстерня шоколаду» ви зможете навіть замовити свій портрет з популярного какао-ласощів.

Від площі Ринок рукою подати до таких пам’яток Львова, як Латинський кафедральний собор в готичному стилі, костел Єзуїтів святого Петра і Павла, що вважається одним із перших пам’ятників барочної архітектури Львова, Вірменський кафедральний собор, Домініканський собор, ансамбль Успенської церкви з каплицею «Трьох святителів» і вежею-дзвіницею Корнякта, костел кармелітів босих, колишній Бернардинський костел (тепер церква Андрія). Більшість з них видно з вежі міської Ратуші.

Домініканський собор

Латинський кафедральний собор

По вулиці Підвальній тут же, в центрі Львова, збереглися оборонні споруди 16-17 ст.: Порохова вежа, Королівський та Міський арсенали. В останньому знаходиться музей зброї.

І, звичайно ж, Львів багатий на інші музеї, більшість з яких також розташовані в центрі. Це і знаменита аптека-музей «Під чорним орлом», і Львівська галерея мистецтв, і національний музей ім. А.Шептицького, і музей етнографії, і музей історії релігії , і музей пива, і музей сала, і історичний музей, і багато інших.

Музей сала

Після такої насиченої прогулянки саме час підкріпитися. З цією метою можна вибрати одну з численних ресторацій Львова, які славляться своїми незвичайними концепціями: «Криївка», «Дім легенд», «Масонський ложе», «Мазох» та інші.

У ресторані «Криївка»


Екстер’єр ресторану «Дім легенд»

Після ситного обіду у вас з’являться сили піднятися до ще однієї львівської пам’ятки – Високому замку. Висота замкової гори складає 413 метрів – це найвища точка Львова.На жаль, замку, як може здатися вам з назви, ви тут не знайдете. Зберігся лише фрагмент його стіни. Зате з вершини замкової гори відкривається приголомшливий вигляд не тільки на стару частину Львова, а й на все місто.

Вид на міську Ратушу з вершини замкової гори

А завершити своє знайомство зі Львовом я рекомендую вам на кладовищі. Але не лякайтеся, адже мова йде не про зовсім звичайному цвинтарі, а про Личаківському кладовищі-музеї. Тут збереглися дуже старовинні надгробки й склепи, а також поховані багато видатних людей. Блукаючи по доглянутих акуратним алеях Личаківського кладовища, відчуваєш умиротворення і якесь зміщення життєвих пріоритетів.

Вхід на Личаківське кладовище

Зі Львовом пов’язане таке визначна подія, як друк першої в Україні книги. Сталося це в 1574 році, книга називалася «Апостол», а першодрукарем є Іван Федоров, пам’ятник якому встановлений у центрі Львова.

Пам’ятник Івану Федорову в центрі Львова і стихійний книжковий ринок під ним

А ще саме у Львові запустили першу повітряну кулю і перший електричний трамвай.

У цьому надзвичайному місті народилися, жили і працювали такі відомі люди, як письменник і поет Іван Франко, історик Михайло Грушевський, співачки Анжеліка Варум та Руслана Лижичко, актори Богдан Ступка і Леонід Ярмольник, режисери Лесь Курбас і Роман Віктюк.

Львів став знімальним майданчиком для таких відомих фільмів, як «Щит і меч», «Овід», «Д’Артаньян і три мушкетери», «Старики-розбійники», «Роксолана – полонянка султана», «Доярка з Хацапетівки-2», «Право на надію», «Гітлер, капут!», «Мрія», «Майор Вихор», «Чарівний голос Джельсоміно», «Таємниця святого Юра», “Рецепт її молодості”, “Спортивна честь», «Версія полковника Зоріна» , «Червоний острів», «Срібний тренер», «Помилка Оноре де Бальзака», «Третього не дано», «Аляска, сер», «Чортова дюжина», «Салют, Маріє!», «Сильні духом», «Ярослав Домбровський »,« Розплата за любов »,« Державний кордон. Фільм 6-й: За порогом перемоги »,« До останньої хвилини »,« Будинок літаючих кинджалів »,« Ломбард »,« Чорний замок Ольшанський »,« Акваріум або самотність шпигуна »і багатьох інших.

На сьогодні Львів є лідером серед українських міст щодо зростання кількості туристів.Щорічно західну столицю України відвідує понад 1 мільйон осіб. Приїжджайте до Львова і ви, щоб полюбити його назавжди!


ЦІКАВА НОВИНА? РОЗКАЖИ ДРУЗЯМ!


Дещо нове ↓

загрузка...


Написати свій коментар

Будь ласка введіть Ваше ім’я

обов’язково

Будь ласка введіть справжній email

обов’язково

Будь ласка напишіть коментар


zhinku.info © 2013 – 2018 Всі права застережено