Підписуйтесь на оновлення у FB або VK9 дивних і цікавих речей, які можна побачити у Ватикані

9 дивних і цікавих речей, які можна побачити у Ватикані

Ватикан є місцем нескінченних таємниць. Та навіть, незважаючи на всі чутки, у Ватикані можна побачити кілька відомих і дійсно дивних речей. Нижче представлені найцікавіші з них.
 
1. Кабінет Масок (Cabinet Of The Masks)

1402553944_strannoe-v-vatikane
Кабінет Масок названий так через складну мозаїку з масок, яка прикрашає його підлогу. Мозаїки були створені з шматочків вілли римського імператора Адріана (Hadrian) в Тіволі (Tivoli).

Архітектор Олександр Дорі (Alexander Dori) присвятив один із залів Ватикану музею в 1772 році. Вісім років по тому зал був повністю перебудований папським архітектором Мікеланджело Сімонетті (Michelangelo Simonetti).

Зал заповнений складними ліпними прикрасами і величезними картинами, однак найвідомішою є саме підлога Кабінету Масок. Тим не менш, такі чудові статуї, як Три Грації (Three Graces) також приваблюють багато глядачів.

2. Едеський манділіон (Mandylion of Edessa)

1402553917_strannoe-v-vatikane-1
За легендою, Едеський манділіон є полотном, яким Ісус витер обличчя. Існують кілька суперечливих легенд щодо нього. За однієї історією, реліквія була зроблена після того, як хворий проказою турецький цар Акбар Едеський (Akbar of Edessa) послав свого гінця, Ананія (Ananias) до Христа з листом, в якому він просив дати йому ліки. У разі якщо Ананій не зміг би привести Христа з собою назад додому, щоб зцілити царя, цар просив принести йому замість цього портрет.

Зустрівшись з Господом, Ананій спробував умовити його, але замість цього його послали віддати королю полотно, яким Ісус витер обличчя. На тканині залишився відбиток лику Христа і коли Ананій повернувся і дав полотно цареві, він був чудесним чином зцілений.

На сьогоднішній день, Манділіон Едеський який володіє схожістю з Туринської плащаницею (Shroud of Turin) зберігається в каплиці Матільди (Matilda chapel) у Ватиканському палаці.

3. Музей К’ярамонті (Chiaramonti Museum)

1402553880_strannoe-v-vatikane-2
Музей К’ярамонті був заснований папою Пійем VII К’ярамонті (Pius VII Chiaramonti, 1800-1823). Величезні арочні стелі музею служать фоном для саркофагів і декількох статуй, в тому числі 3000 кам’яних скрижалей і сувоїв в галереї лапідарій (Galeria Lapidaria).

Потрапити в цей музей можна тільки з дозволу Ватикану. На даний момент Ватикан дозволив вхід в музей тільки студентам.

4. Галерея бюстів (Gallery Of The Bust)

1402553885_strannoe-v-vatikane-3
Галерея бюстів є великою колекцією статуй в римському стилі, бюстів і облич. Побачивши фотографії цього музею, ви зможете зрозуміти, чому він знаходиться в нашому списку найдивніших чудасій Ватикану. Тільки уявіть собі: ви йдете по коридору, а десятки кам’яних очних яблук стежать за кожним вашим кроком.

5. Зал муз (The Hall of Muses)

1402553874_strannoe-v-vatikane-4
Не потрібно бути знавцем мистецтва, щоб оцінити картини художника Томмазо Конка (Tommaso Conca) або різні скульптури, що стоять уздовж стін Зали муз, які були спочатку знайдені на Віллі Касія (Villa of Cassius) близько Тіволі. Проте, м’язисті торси, позбавлені кінцівок, виглядають трохи моторошно.

6. Сходи Браманте (The Bramante Staircase)

1402553942_strannoe-v-vatikane-5
Для того, щоб подивитися на спеціально сконструйовані сходи Ватикану з подвійною спіраллю, вам, можливо, доведеться набратися хоробрості і попросити VIP доступу. Якщо вам пощастить, перед очима постануть найкрутіші сходи, з усіх що ви коли-небудь бачили. Складна конструкція сходів Браманте була витесана з каменю в 15 столітті. Тим небагатьом щасливчикам, які отримують дозвіл перетнути червону стрічку, суворо радять «дивитися своїми очима, а не своїми руками». Багато років тому по сходах Браманте бігали вгору і вниз коні. Тепер вона майже не використовується.

7. Папський туалет (The Papal Toilet)

1402553952_strannoe-v-vatikane-6

У разі, якщо ви поїдете на VIP-екскурсію Ватиканом, в його музеях ви зможете побачити безліч дивних об’єктів. Великий комплекс складається більш ніж з 1200 кімнат, і хоча ми ніколи не дізнаємося, що знаходиться за кожними дверима, ви зможете поглянути на старий папський туалет. (Круто!)

Ця річ була вирізана з кращої деревини і має цікавий дизайн. Однак, варто справедливо зауважити, що уявлення про те, як саме ця річ використовується, мати не обов’язково.

8. Зал тварин (Sala degli Animali)

1402553955_strannoe-v-vatikane-7
Приблизно 150 статуй тварин заповнюють Зал тварин Ватикану. Десятки тварин, реально існуючих і міфічних, стоять уздовж стін залу. Істоти зроблені настільки майстерно, виглядають як живі, але просто застиглі в часі.

9. Григоріанський Єгипетський музей (Museo Egiziano)

1402553957_strannoe-v-vatikane-8
Папа Григорій XVI (Gregory XVI) заснував Григоріанський Єгипетський музей в 1839 році. Тут розташовується велика колекція стародавніх єгипетських артефактів.

Інтерес Папи з вивчення Єгипту був пов’язаний з фундаментальною роллю, приписується цій країні Святим Письмом (Sacred Scripture) в Історії Спасіння (History of Salvation). Головний музей складається з дев’яти окремих кімнат з проходом, який веде до тераси під назвою Niche of the Fir Cone. У цьому музеї, повному прихованої мудрості, знаходяться фрагменти папірусів, різні мумії.


ЦІКАВА НОВИНА? РОЗКАЖИ ДРУЗЯМ!


Мітки:

Дещо нове ↓

загрузка...


Написати свій коментар

Будь ласка введіть Ваше ім’я

обов’язково

Будь ласка введіть справжній email

обов’язково

Будь ласка напишіть коментар


zhinku.info © 2013 – 2018 Всі права застережено