Підписуйтесь на оновлення у FB або VKРавлик – друг людини

Равлик – друг людини

Равлики – це ті тварини, за якими вкрай легко доглядати, до того ж алергії на них немає, вони не кричать, не залишають шерсть по всій квартирі.Деякі люди навіть з її допомогою роблять дуже корисний масаж обличчя.Виходить, що равлик може позмагатися за звання самого ідеального домашнього вихованця! І це особливо важливо для тих, хто не хоче витрачати багато часу на догляд за ним.

Раніше дозволити собі утримувати таку екзотичну тварину в будинку могли тільки заможні люди, оскільки доглядати за вихованцем було дорого, та й користі від нього великої немає – сиди і спостерігай, як він повільно повзає по стінках акваріума. Але ситуація змінилася, і сьогодні равликів заводять все більше людей, ритм життя яких не дозволяє приділяти багато уваги більш звичним котам і собакам.

Щоб не довелося шукати вашого слизького одного по всій квартирі і, чого доброго, не наступити на нього ненароком, з самого початку треба підшукати йому надійний і зручний будинок. Звичайно ж, він повинен бути прозорим, щоб ви завжди могли насолодитися його неквапливістю – таке споглядання особливо корисно для людей метушливих і нервових.
Тримати равлика можна в пластиковому або скляному контейнері, також можна купити спеціальні акваріуми для равликів; найголовніше – щоб “будиночок” провітрювався і був прозорим.

Равлики люблять вологу, адже вона дозволяє їм утримувати вологість свого власного тіла, і при її недоліку равлик швидко гине. Тому акваріум необхідно зволожувати щодня, причому всі його поверхні, тому що равлик рухається і по стінках теж. На дно насипте грунт; він повинен бути зволоженим, але не сирим або сухим. Зволожувати і розпушувати його потрібно кожен день, тому що равлик спить в грунті. Якщо ваш вихованець засинає на стінках акваріума, значить, пора перевірити грунт – або він відволожився і запліснявів, або дуже сухе.

Домашня равлик – любителька теплого і вологого мікроклімату. Ідеальна температура для вашого вихованця – 25-30 С. Якщо повітря холодний або занадто сухий, то вона впадає в сплячку, яку недосвідченому господареві легко прийняти за загибель тварини.

Годувати равлика дуже просто. Харчується вона переважно рослинною їжею: овочами, фруктами, листям, травою. Крім цього, вихованцеві потрібен кальцій для міцної раковини. Часто саме від якості годівлі залежить, скільки проживе ваша равлик.

Мити і чистити раковину равликам необхідно кожен день. Ці домашні тварини люблять водні процедури; досить помістити їх або під струмінь теплої води, або в неглибоку миску з водою. Почистити раковину можна звичайною щіточкою з м’якою щетиною, без натиску і зусилля, т.к у деяких різновидів вона буває дуже крихкою; у всіх випадках треба бути особливо обережним при обробці зони приросту – це те місце, де росте раковина.

Якщо ви буваєте за містом, то можете захопити з собою равлика. Посадіть її в будь пластиковий контейнер, забезпечте доступ повітря і зволожите стінки. Під час прогулянки потрібно стежити, щоб равлик не пересихала, можна допускати потрапляння прямих сонячних променів на контейнер, а час вигулу не повинно перевищувати 30 хвилин. Випускати вихованця не слід, тому він може залучити хижаків або підчепити якусь хворобу, а лікувати равликів досить складно, та й знайти лікаря теж буде проблематично.

Равлики – це хороший варіант при виборі першого домашнього вихованця для дитини 5-7 років. З його відходом малюк легко впорається, а ви зрозумієте, наскільки він відповідальний (всі мами знають чим часто закінчується догляд дитини за собакою, наприклад). У перший час йому треба буде розповідати про особливості догляду за вихованцем, щоб ненароком не нашкодити йому.

Не варто недооцінювати равликів в якості домашньої тварини – за ними цікаво спостерігати, їх неквапливість дозволяє розслабитися і згадати про цінність кожної прожитого хвилини, трохи відволіктися від поспіху і суєти, якими наповнені будні. А значить, равлик підійде не тільки меланхоликам, а й людям активним, які хотіли б навчитися зупинятися. І равлик в цьому випадку – найкращий помічник!


ЦІКАВА НОВИНА? РОЗКАЖИ ДРУЗЯМ!


Мітки: , , , ,

Дещо нове ↓

загрузка...


Написати свій коментар

Будь ласка введіть Ваше ім’я

обов’язково

Будь ласка введіть справжній email

обов’язково

Будь ласка напишіть коментар


zhinku.info © 2013 – 2018 Всі права застережено