Підписуйтесь на оновлення у FB або VKУчені: музикою займатися корисно

Учені: музикою займатися корисно

Терапевтичний ефект музики відомий кожному – ми легко приходимо в радісне збудження або заспокоюємось під гармонійні звуки. Що ж відбувається з нами, коли ми слухаємо музику, чому багато хто не уявляє без неї свого життя?

Учені пояснили, як музика впливає на твоє здоров’я і чому потрібно нею займатися.

 

1. Музика супроводжує нас із найдавніших часів і не має культурних кордонів

Найдавніші музичні інструменти, які дійшли до наших днів, налічують десятки тисяч років. Музика супроводжувала людей з тих самих пір, коли людство почало соціалізуватися. Це універсальна мова емоційного спілкування. Як показали дослідження берлінських учених, представники абсолютно різних рас і культур реагують на спеціально підібрані музичні фрагменти практично однаково.

2. Мозок музиканта працює більш продуктивно

Вивчаючи роботу мозку вокалістів та інструменталістів, вчені прийшли до висновку, що мозок музиканта влаштований більш симетрично: музика розвиває обидві півкулі однаково. У музикантів сильніше розвинені ті області, які контролюють координацію рухів і, що дивно, зорові і слухові центри. Крім того, у них краще розвинене мозолисте тіло. Відповідно, у них активніше працює пам’ять і фантазія, вони більш креативні, ніж більшість людей.

музіика 13. Музика покращує продуктивність праці та підвищує концентрацію

Навіть якщо ти не займаєшся музикою професійно, а просто регулярно слухаєш її, ти відрізняєшся від своїх далеких від музики колег. Як показують дослідження серед офісних працівників, ті з них, хто любить слухати музику на свій вибір, часто демонструють вищу продуктивність і креативність. Справа в тому, що прослуховування музики, особливо класики, підвищує вироблення дофаміну, який служить важливою частиною «системи винагороди» мозку: він викликає почуття задоволення, позитивно впливаючи на процеси мотивації та навчання.

4. Музика змінює настрій і фізичний стан

Музика – один із кращих способів зняти стрес. Гармонізовані звуки допомагають знижувати рівень кортизолу в крові – а це гормон, безпосередньо пов’язаний з зі стресовим станом. Чим нижче рівень кортизолу, тим простіше тобі розслабитися. Ще один терапевтичний ефект музики полягає в тому, що вона допомагає повірити в свої сили, підвищити впевненість в собі. Ізраїльські вчені перевірили це експериментальним шляхом: ті, кому давали слухати позитивну музику, легше справлялися з важкими завданнями, відчували себе впевненіше і описували свій стан як більш оптимістичний, ніж ті, хто виконував поставлені завдання в тиші.

Джерело


ЦІКАВА НОВИНА? РОЗКАЖИ ДРУЗЯМ!


Мітки: , ,

Дещо нове ↓

загрузка...


Написати свій коментар

Будь ласка введіть Ваше ім’я

обов’язково

Будь ласка введіть справжній email

обов’язково

Будь ласка напишіть коментар


zhinku.info © 2013 – 2018 Всі права застережено