Підписуйтесь на оновлення у FB або VKП’ять незвичайних музеїв України

П’ять незвичайних музеїв України

У Вінниці зібрали «вершки» зі сміття, на Івано-Франківщині – знаряддя праці мольфарів, а на Полтавщині відвідувачів годують і напувають.

Не завжди музеї – це уламки горщиків родом із стародавніх культур і зубів мамонтів, малоцікаві дітям і далеким від археології дорослим. Заповзятливі українці навчилися створювати цікаві експозиції на найнесподіваніші теми. Будете проїздом – скористаюся нагодою зазирнути і збагатитися новими враженнями.

Музей радянського дитинства

Один із найбільш сентиментально-ностальгічних музеїв України знаходиться в Черкасах. Точніше, в місцевому Краєзнавчому музеї відкрилася і розвивається експозиція «Музей радянського життя».

Музей зібрав безліч дитячо-юнацьких речей, яким мінімум 30-35 років: м’яких іграшок і конструкторів, настільних ігор, спортінвентарю, машинок-ляльок, портфелів і шкільних форм, меблів і посуду. Організатори експозиції запевняють, що вся вона надзвичайно позитивна, так як зберігає енергетику колишніх господарів.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAПобувати в музеї однозначно варто: він знаходиться в історичному центрі міста, у Замкової гори, і зберігає близько 12 тисяч експонатів. В тому числі, наприклад, козацькі прапори і копію першого листа Богдана Хмельницького російському царю Олексію Михайловичу з проханням про допомогу у війні з Польщею від 1648 роки  або рідкісні предмети козацького побуту тих часів.

Де знаходиться: Черкаси, вул. Слави, 1.

Вхідний квиток – 15 грн.

Секрети мольфарів

Буквально влітку 2015 року в Верховині (Івано-Франківська область) відкрився музей гуцульської магії. У милій дерев’яній хатинці, як ніби зійшла зі сторінок «Тіней забутих предків», презентується інвентар, яким зазвичай користуються цілителі при створенні зілля і здійсненні магічних замовлянь, і інші знаряддя на зразок палиці, здатної мирити подружжя, або ножа, що вміє розганяти хмари (експонати – справжні). Тут розкажуть майже все про таємничі обряди і історії чудесного зцілення, практику відомих у цих краях мольфарів Андрія Атаманюка і Михайла Нечая. Можна взяти участь у майстер-класі з виготовлення спеціальних дерев’яних ложечок, прядіння, дзеркальної каліграфії (старовинна техніка письма).

Де знаходиться: в селищі Верховина, садиба Михайла Данилюка.

Вхідний квиток – 25 грн. (із екскурсією).

Весілля в селі біля Диканьки

Єдиний в Україні музей весілля створили на Полтавщині, в селі Великі Будища. Це щось середнє між Пирогово і «Мамаєвою слободою»: тут є і цінні експонати, і справжні ароматні пироги в печі. Тут побачите, в яких вбраннях у Центральній Україні виходили заміж 90 років тому, які скрині з приданим – сорочками, подушками і рушниками – збирали нареченим.

свадьбаВесільний настрій обов’язково створять страви традиційної кухні та старовинні обряди-звичаї: екскурсію проводить не нудний гід, а цілий народний ансамбль. Більш того, серед відвідувачів обов’язково обирають наречену з нареченим, дружок, боярина, батьків молодих і сватів, в театралізованому обряді звучать привітання і вручаються подарунки, гостей пригощають козацькою настоянкою і весільними шишечками. Тут, до речі, можна одружитися і по-справжньому, якщо сподобається антураж (заяву подають через сільраду).

Де знаходиться: в Будинку культури села Великі Будища.

Вхідний квиток – 5 грн. дорослий, 3 грн. – дитячий. З обрядами – від 50 до 350 грн.

Контрабанда на «Малій Арнаутській»

Унікальний в своєму роді музей контрабанди придумали відкрити в портовому місті Одесі. Тутешні злісні неплатники мита завжди славилися винахідливістю, йшли на неймовірні хитрощі, щоб провезти товар нелегально. У музеї, створеному колишнім військовослужбовцем і підприємцем, зібрана колекція понад 150 конфіскованих у зловмисників предметів і ілюстрацій способів їх переправлення.

У підвалі старовинного будинку зберігаються порцеляновий сервіз з героїном, речі з кокаїнової «начинкою», тростини, каблучки жіночих туфель і авторучки, що перетворилися в сховища для коштовностей і іншої нелегальщини. Організатор експозиції ручається, що весь контрабандистського арсенал – справжній. Є навіть точний макет підземного тунелю, проритого з Ужгорода до Словаччини для транспортування контрабанди і виявленого в 2012 році (як відомо, лаз був 700-метровим і навіть із прокладеною залізницею). Також відвідувачам розповідають історію використання контрабандистами знаменитих одеських катакомб.

Де знаходиться: Одеса, вул. Катерининська, 6.

Вхідний квиток – 40 грн.

Музей з хрущоб

Що тільки не відправляють люди в сміття! Комірник підприємства з переробки відходів більше 15 років відбирав з бруду «діаманти» і нарешті відкрив цілий Музей сміття у Вінниці. У його колекції з 2000 експонатів – чайники, самовари, підставки для склянок, ордена і медалі, ножі, книги, вишивки, фотоапарати, статуетки, картини, ліхтарі, сервізи, шкатулки, свічники і навіть німецька бритва кінця 17 століття.

497075_11_w_1000Його зібрання раритетів навіть переплюнуло київський Музей непотрібних речей, що гордиться знайденим серед вторсировини порцеляновим сервізом, підписаним золотими літерами «Котику від І.О.», а також ступами, рогачами і тому подібним добром. Подивитися його можна, до речі, абсолютно безкоштовно.

Де знаходиться: в Києві – станція метро «Лівобережна», вул. Сагайдака, 112,

у Вінниці – по вул. Ватутіна, 19.

Джерело

 


ЦІКАВА НОВИНА? РОЗКАЖИ ДРУЗЯМ!


Мітки: , ,

Дещо нове ↓

загрузка...


Написати свій коментар

Будь ласка введіть Ваше ім’я

обов’язково

Будь ласка введіть справжній email

обов’язково

Будь ласка напишіть коментар


zhinku.info © 2013 – 2018 Всі права застережено