Підписуйтесь на оновлення у FB або VKЧому ми боїмося літати: 4 важливих запитання про аерофобію

Чому ми боїмося літати: 4 важливих запитання про аерофобію

Чому багато хто боїться авіаперельотів, чи можна позбутися аерофобії і навчитися літати без страху, розповідає психолог Юлія Кузнєцова.

Просто хвилювання або аерофобія?

Трапляється, що людина, яка ніколи не боялася літати, раптом, надивившись новин про авіакатастрофи, не хоче навіть наближатися до літака. Цілком зрозуміле хвилювання деколи переростає в аерофобію. До її симптомів можна зарахувати деяку тривожність, яка виникає за кілька днів, а, можливо, і місяців до вильоту. Підвищений ритм серця, плутане дихання, вологі долоні, напруга в м’язах також сигналізують про те, що в людини не просто тривожний стан, а аерофобія, і впоратися з нею самостійно буде нелегко.

Чому виникає страх?

Навіть дуже спокійні люди раптом починають відчувати панічний страх перед польотом. Тривога може виникнути не тільки через те, що людина колись вже пережила катастрофу. В основі аерофобії лежить базовий страх смерті, який провокує ті самі багатьом відомі фізіологічні реакції у вигляді прискореного серцебиття, вологих долонь, ватяних ніг, що виникають перед рейсом і під час авіаперельоту. Сила емоційних реакцій може варіюватися від легкого хвилювання до стану панічного жаху.

страх

Чи вживати алкоголь?

Багато з тих, хто боїться літати, перед польотом випивають коньяку. Навряд чи це знизить градус страху. Зазвичай вживання алкоголю, навпаки, погіршує стан хвилювання, оскільки спиртне збудливо діє на нервову систему.

пьетЩо робити, щоб припинити боятися?

Не концентруйтеся на своїх страхах. Міркуйте логічно: сучасний світ не може обходитися без надшвидкостей, щохвилини тисячі літаків злітають і приземляються благополучно. Майте на увазі, що для пілотів політ – це звичайна щоденна робота, і вони виконують її грамотно. Якщо раціональні вмовляння вас не заспокоюють, проясніть для себе, що саме ховається під оболонкою вашого страху. Це називається технікою граничного сенсу. Бажано виконувати це завдання письмово, щоб при необхідності можна було кілька разів перечитати написане.

Перше запитання досить просте: «Що саме мене лякає в перельоті?» Відповідь буде очевидною: «Я боюся падати». Рухайтеся далі, намагаючись розібратися з індивідуальним сенсом передбачуваного події: «Що трапиться, якщо те, чого я боюся, все-таки відбудеться?» Можливо, хтось здивується абсурдності поставленого запитання, але спробуйте трохи пофантазувати: що ж зміниться в житті вашого найближчого оточення, а також що спричинить за собою дана подія? Буває, що реакції не одразу приходять в голову. Це нормально. Така робота не вимагає терміновості. Сам факт, що ви задали собі ці запитання, надалі допоможе вам винести на рівень усвідомлення те, що раніше було просто внутрішнім переживанням, і таким чином знизити тривогу.

летать
Нерідко буває так, що спочатку в польоті людина зовні спокійна, але потім, почувши, наприклад, що літак раптом сильно загудів, починає кричати від страху. Щоб цього не сталося, необхідно заздалегідь, ще до зльоту, потренувати навички релаксації. Це стане в нагоді, якщо ви схильні до панічних реакцій. У першу чергу, навчіться глибоко дихати. Розташуйтеся в кріслі літака зручніше, прикрийте очі, дихайте рівно і, не стримуючи ритму, спробуйте заспокоїтися.

Джерело


ЦІКАВА НОВИНА? РОЗКАЖИ ДРУЗЯМ!


Мітки: , , ,

Дещо нове ↓

загрузка...


Написати свій коментар

Будь ласка введіть Ваше ім’я

обов’язково

Будь ласка введіть справжній email

обов’язково

Будь ласка напишіть коментар


zhinku.info © 2013 – 2019 Всі права застережено