Підписуйтесь на оновлення у FB або VK10 найчитабельніших книг на планеті: їх прочитав кожен другий

10 найчитабельніших книг на планеті: їх прочитав кожен другий

Про вподобання, тим паче, літературні, сперечатися марно. Слава богу, світова література містить таке розмаїття, що кожен знайде щось своє. Але все-таки, когось з авторів читають і люблять більше. Яких же?
 

1. Михайло Булгаков, “Майстер і Маргарита”

Цей геніальний письменник з українським корінням залишив нам надзвичайно багату творчу спадщину. І, все-таки, читачам більше полюбився булгаковський «Майстер і Маргарита». Роман успішно ставився на підмостках театрів, а в наш час народилася його однойменна екранізація. Він займає своє законне місце серед шедеврів світової сучасної літератури, яким зачитуються в різних куточках планети.

2. Бронте Шарлотта, «Джейн Ейр”

Цей роман пережив кілька однойменних екранізацій. Розповідь про бідну вчительre, сиротe, над якою в дитинстві знущалася тітонька, а пізніше – ровесниці в пансіоні, торкнувся серця мільйонів читачів. І до сих пір викликає щиру радість за долю дівчини, що нарешті знайшла своє щастя, свою любов, подолавши масу випробувань на життєвому шляху. Англійські сестри Бронте настільки майстерно передали в словах силу справжніх почуттів, що досі цей твір розбурхує душі любителів роману.

3. Оскар Уайльд, “Портрет Доріана Грея”

Публікація цього роману в кінці 19 століття наробила багато шуму в англійському суспільстві. Скандал був викликаний тим, що критики розцінили твір, як аморальний. Однак читачами він був прийнятий «на ура». І це зрозуміло, оскільки в романі зачіпаються філософські питання життя, любові, краси, гріха. Цей роман великого письменника пережив 25 екранізацій!

73436634_57658528_1271015107_5abe0a765b9e

4. Антуан де Сент-Екзюпері, “Маленький принц”

Мало знайдеться людей, не знайомих з прекрасним твором французького льотчика, відважного героя війни, талановитого письменника. Принаймні, знамениту фразу: «Ми відповідаємо за тих, кого приручили» повторюють всі. Ця притча з елементами казки про маленького хлопчика з іншої планети, який захоплює своєю простотою міркувань про складні речі, дитячою безпосередністю, але, разом з тим, дивовижною мудрістю.
Дуже шкода, що, сам автор, який близько до серця сприймав всю нелюдськість війни, пішов одного разу слідом за голосом цього хлопчика назавжди …

1113

5. Джером Д. Селінджер, «Над прірвою в житі”

На піку своєї популярності Селінджер йде в «підпілля», тікаючи від сучасного світу, його ілюзій, спокус і помилок. Чим ще більше підігріває до себе інтерес. Головне не кількість, а якість – це про цього письменника. Єдиний його роман «Над прірвою в житі» став справжньою сенсацією і літературною «іконою» для багатьох поколінь підлітків-бунтарів і просто молодих людей, що прагнуть вирватися з нав’язаного суспільством формату.

6. Джейн Остін, “Гордість і упередження”

Коли у письменника у шанувальниках — найвидатніші класики літератури – це говорить багато про що. Всесвітньо відома письменниця Джейн Остін, саме з таких. Вона написала багато прекрасних і знаменитих романів, але саме «Гордість і упередження» обійшов усі за популярністю. Блискучий стиль, чарівність, дотепність, тонка іронія, гострота – все це робить роман незвичайним, оригінальним. Втім, як і всі її твори.

7. Маргарет Мітчелл, “Віднесені вітром”

Чи варто комусь нагадувати знамениту Скарлетт, з її не менш знаменитою фразою: «Я подумаю про це завтра»? Емансипована Маргарет писала про сильну жінку, про її волю, дух, боротьбі за життя і свої права, невтомною тягою до справедливості. Але й таких жінок, в кінцевому рахунку, «перемагає» … кохання. Що сильніше: сама любов, як така, або любов до життя. Що важливіше? Або, це одне і те ж?

8. Рей Бредбері, “451 ° за Фаренгейтом”

“451 ° за Фаренгейтом” – температура горіння паперу. У постіндустріальному майбутньому піддаються безжалісного знищення все паперові видання. Для цієї «важливої» місії створений навіть спеціальний загін. А абсурдний закон переслідує і карає всіх, хто посмів зберігати книги. А в суспільстві панує зомбування з телеекранів і каральна примусова психіатрія. За інакодумцями полює електричний пес.
Роман антиутопія приніс світову славу автору. Його суть особливо знайома сучасному світу, на жаль …

2866690_original

9. Еріх Марія Ремарк, “Три товариші”

Головні герої – три абсолютно різні людини, яких об’єднувало тільки місце проживання, Німеччина. Люди з різних верств суспільства, різних доль, знаходять один одного, пройшовши через війну, і так і не зумівши позбутися примар минулого. Прості людські відносини стоять у центрі цього твору.
Взагалі, взявшись за будь-який роман цього великого письменника, неможливо відірватися. Але «Три товариші» вважається найбільш сентиментальним, найтрагічнішим, найбільш пронизливим романом всього 20 століття.

10. Деніел Кіз, “Квіти для Елджернона”

Задумувався цей твір як наукова фантастика. Та все-таки «доріс» до роману. Для цього авторові знадобилося цілих 14 років. Головний герой – розумово неповноцінний прибиральник середніх років. Він погоджується взяти участь в медичному експерименті, який штучно підвищує інтелект. В результаті проведеної хірургічної операції вченими, ініціаторами даного експерименту, інтелект підопічного підвищується зі швидкістю звуку. Вже через 2 тижні колишній безумець знає декілька мов, а через місяць і він сам, і вчені розуміють, що він перевершив самих професорів. Чим же все-таки закінчиться цей жахливий експеримент для самого героя і його мучителів?


ЦІКАВА НОВИНА? РОЗКАЖИ ДРУЗЯМ!


Мітки:

Дещо нове ↓

загрузка...


Написати свій коментар

Будь ласка введіть Ваше ім’я

обов’язково

Будь ласка введіть справжній email

обов’язково

Будь ласка напишіть коментар


zhinku.info © 2013 – 2018 Всі права застережено