Підписуйтесь на оновлення у FB або VKЧому ти не «сама винна» або цькування в стилі нью-ейдж

Чому ти не «сама винна» або цькування в стилі нью-ейдж
Ми сумно дивимося на юрби, що гуляють під прапорами “самі винні”, “притягнула до себе нещастя”, “це твоя карма”. Якщо ви з нами заодно, то давайте на противагу обвинувачам ділитися цією статтею психолога Джулії Інграм. Для зручності ми скоротили текст до основних положень.
Одна моя подруга захворіла. Вона була прихожанкою модної секти і спробувала попросити невелику матеріальну допомогу у свого гуру. Замість підтримки духовний наставник запропонував їй задуматися над «уроками», які викладає їй хвороба. Жінка насилу приповзла додому і звалилася в ліжко без сил.
За 36 років роботи психотерапевтом я бачила багато клієнтів, які стали жертвами людей на зразок цього гуру. Ось, що зазвичай вони говорять людям, що потрапили в біду:
  • Не хвилюйся, адже в житті все не випадково
  • Ніхто не може заподіяти тобі шкоду без твоєї згоди
  • Цікаво, для чого ти дозволив собі цим захворіти?
  • Це просто твоя карма
  • Нещасних випадків не буває
  • Ми винні у всьому, що з нами відбувається
Я називаю таке ставлення «цькуванням в стилі нью-ейдж» ( Нью-ейдж це загальна назва групи різних окультних течій, що виникли в 70-ті роки XX століття. Примітка перекладача ).
Вперше я використовувала цей вислів після того, як сходила в 90-тих на лекцію чергового гуру.Він розповідав, як ми « самі створюємо власну реальність ». Одна з його слухачок поділилася з нами тим, як вона вчила свою дочку кататися на велосипеді. Коли маленька дівчинка впала і обідрала коліно, мати не стала її втішати. Вона звеліла дитині присісти і подумати, як вона сформувала цю подію своїми думками. До мого жаху всі аплодували цій історії. Гуру вважав, що діти повинні розуміти: все погане відбувається з ними виключно з їх вини.
Сама винна
Звичайно, віра в те, що ми впливаємо на свою реальність, можливо  дуже надихає. Мої клієнти, твердо впевнені в тому, що вони відповідають за те, що відбувається в їхньому житті, краще справляються з відновленням від психологічних травм, ніж ті, хто застряг в циклі сорому / провини (за себе або за інших). Але це не універсальні ліки.
Одна моя знайома, Ген Келсанг, захворіла на лейкемію. У пошуках відповіді на питання, як таке можливо, вона прийшла до буддизму. Віра заспокоїла її, більше того, її хвороба відступила. Ген вірить, що її життя повністю залежить від її карми. Але вона ніколи не наполягає на цьому, коли викладає буддизм в групах для хворих на рак: « Я не знаю, чи вірять у це учасники », – розповіла мені вона:« Так що говорити про це було б недоречно “.
Проведена нею межа дуже важлива. Набуття особистої віри – це процес. Якщо ви, наприклад, тільки почали відновлюватися після пережитого сексуального насильства, то перша стадія роботи полягає в тому, щоб побороти популярне переконання « сама винна ».Це переконання не робить вас сильнішими. У моїй терапевтичній практиці я не зустрічала нікого, хто не пройшов би через етап самозвинувачень. Найчастіше все, на що вистачає сил клієнтам на ранніх стадіях роботи, це зрозуміти, що в насильстві винен, власне, насильник.
Скажіть вразливій клієнтці, що ми всі ковалі свого щастя, і ви утопите її в почутті провини.
Консультанти, що працюють у притулках для жінок, постраждалих від сімейного насильства чи з жертвами зґвалтувань, знають, який це довгий і напружений процес для їх клієнток – відновити відчуття влади над своїм життям. Буде гранично жорстоко питати замучену жінку, в чому вона завинила.
Я заохочую клієнтів ретельно обдумувати переконання, згідно з якими потрібно зберігати важкі стосунки чи погану роботу, тому що “є уроки, які необхідно вивчити “або” така карма “.Можливо, в цей момент ви труїте самі себе.
Чому так говорять?
Люди часто діють з щирого бажання допомогти. Але вони помиляються. Наприклад, з точки зору буддизму, ми не можемо ні заздалегідь дізнатися якими будуть результати наших вчинків, ні згадати, які саме вчинки в минулому породили такий результат. Тому, якщо хтось відповідає на ваші переживання фразою ” Це просто така карма “, значить, йому не вистачає почуття співпереживання і він не дуже розбирається в кармі.
З точки зору психології є й інша причина звинувачення жертв. Вікі Шарп, фахівець по роботі з жертвами, пояснює так: ” Людям властиво звинувачувати жертв, тому що це дозволяє їм почувати себе менш уразливими і більш контролюючими. Вони міркують: ось жінка одного разу вночі залишила вікно відкритим, чоловік заліз в будинок і зґвалтував її. Її зґвалтували, тому що вона щось зробила не так. Вона залишила вікно відкритим, а я так не зроблю, значить я в безпеці “.
Як би там не було, висловлювати таке вголос означало б давати непрошені поради.
Можливо, ми всі могли б повчитися у Будди, який, імовірно, сказав про переконання наступне:
Не вірте нічому, бо це сказав мудрець. Не вірте нічому, тому що так прийнято. Не вірте нічому, бо так написано. Не вірте нічому, бо кажуть, що це Божественне. Не вірте нічому, бо в це вірить хтось інший. Вірте тільки в те, що ви самі визнали вірним “.
Джерело: juliaingram.com

ЦІКАВА НОВИНА? РОЗКАЖИ ДРУЗЯМ!


Мітки: , , ,

Дещо нове ↓

загрузка...


Написати свій коментар

Будь ласка введіть Ваше ім’я

обов’язково

Будь ласка введіть справжній email

обов’язково

Будь ласка напишіть коментар


zhinku.info © 2013 – 2018 Всі права застережено