Підписуйтесь на оновлення у FB або VKТипажі жіночності

Типажі жіночності

Чи знаєте ви, який ваш типаж жіночності? Хто ви – фатальна жінка, дівчина, потребує захисту, або сильна, незалежна особа, здатна вести чоловіка за собою?

У більшості народів у всі часи існували схожі уявлення про те, яким повинен бути ідеал жінки . Серед цих якостей незмінно були присутні скромність, чутливість, терпимість, дбайливість, здатність до співчуття. Ці властивості традиційно вважаються суто жіночими, спочатку властивими нашій природі. Але в міру розвитку суспільства ідеал жінки змінюється.

Традиційні вимоги застаріли?

Ознаками жіночності вважаються краса, ніжність, емоційність, чуйність, щирість, вірність. Ці якості викликають у чоловіка потреба і бажання оберігати і захищати жінку.

Від нас, жінок, очікують, що ми не такі агресивні і раціональні, як чоловіки. Ми більш говіркі і відрізняємося більш розвиненою інтуїцією, також ми більш чуйні і делікатні.Ще кажуть, що ми хитрі і для досягнення своїх цілей використовуємо більш витончені способи, ніж представники сильної статі.

У XIX столітті виник і новий ідеал представниці прекрасної статі: «Фамм фаталь» (фатальна жінка ) – таємнича, небезпечна, спокуслива і сексуальна. Вона сильна, незалежна і не підкоряється суспільним стандартам і тієї ролі, яку їй нав’язує суспільство.

Учені сперечаються, чи є типово жіночі і типово чоловічі якості закладеними в нас від природи чи все-таки вони – наслідок певного виховання? Більшість психологів дійшли висновку, що ряд властивостей закладений в нас біологічно, але деякі з них все ж є наслідком виховання, результатом суспільних очікувань і вимог.

Жіночі типажі

Для поняття жіночності характерні кілька впізнаваних типажів.

Перший з них – фатальна жінка. Вона являє собою привабливу, сексуальну красуню, яка легко маніпулює чоловіками і домагається від них всього, чого хоче. Вона зовсім не та, за яку видає себе спочатку. Чоловік не може встояти проти її чар і діє як зачарований. Нерідко заради неї він готовий віддати життя.

Типові фатальні жінки нашого кінематографа – Маргарита Терехова в «Трьох мушкетерів» та Наталія Андрейченко в «Військово-польовому романі».

Вважається, що першим чином фатальної жінки була Соломія, про яку розказано в Біблії. На дні народженні царя Ірода вона так спокусливо танцювала, що цар був зачарований нею і погодився виконати будь-яке її бажання. Вона зажадала принести на блюді голову Івана Хрестителя, і Ірод виконав її прохання.

У США для позначення фатальних жінок з’явився термін “жінка-вамп”, тобто, розкріпачена сексуальна особа, здатна, як вампір , випити у чоловіка всю кров. Така пані є яскравим втіленням жіночого сексуального початку – хитра, лукава, ненаситна в ліжку. Представники сильної статі відчувають страх перед такими жінками і одночасно сильний потяг, з яким вони не здатні впоратися.

Другий типаж – діва в біді. Це приваблива молода дівчина, яку переслідують життєві негаразди або жахливі лиходії. Вона потребує сильного, мужнього героя, який її захистить і врятує.

Таких «дев в біді» ми нерідко зустрічаємо в житті. Наприклад, це може бути « солодка дурна блондинка », яка, закотивши очі, щебече по телефону:« Милий, я подряпала чужу машину, якісь амбали вимагають від мене грошей, терміново приїжджай і виріши питання ».

Часом «діва в біді» може дістати свого покровителя нескінченними проханнями допомогти. Зате вона дає йому відчуття власної сили і віру в те, що він все може.

Третій типаж – діва-войовниця. Вона відрізняється сильним незалежним характером, нерідко займається чоловічою справою, воює.

До речі, в народних казках, сагах та легендах часто зустрічається мотив, що наречений, який сватається до діви-войовниці, буде прийнятий, якщо пройде всі випробування і перевершить діву в силі, розумі й хитрості. У російській фольклорі прикладами таких дев є Василиса Премудра, Царівна-жаба і т.д.

У сучасному кінематографі також використовується цей типаж. Наприклад, дів-войовниць ми бачимо в американських фільмах «Крихітка на мільйон», «З мене досить», «Солдат Джейн».


ЦІКАВА НОВИНА? РОЗКАЖИ ДРУЗЯМ!


Мітки:

Дещо нове ↓

загрузка...


Написати свій коментар

Будь ласка введіть Ваше ім’я

обов’язково

Будь ласка введіть справжній email

обов’язково

Будь ласка напишіть коментар


zhinku.info © 2013 – 2018 Всі права застережено