Підписуйтесь на оновлення у FB або VKЦивільний шлюб: припинити себе обманювати, люба

Цивільний шлюб: припинити себе обманювати, люба

У нашій країні проживає більше заміжніх жінок, ніж одружених чоловіків. Багато представниць слабкої статі впевнені, що вони заміжні, у той час як їх партнери вважають себе вільними. При цьому цікаво, що саме жінки називають співмешкання «цивільним шлюбом», хоча насправді цивільний шлюб – це шлюб, укладений в РАГСі. Можливо, вже досить себе обманювати?

Підміна понять

Жінкам чомусь здається, що, якщо назвати співмешкання шлюбом, воно шлюбом і стане. Але з якого дива? Є три основних етапи стосунків: ви зустрічаєтеся, ви мешкаєте разом, ви одружені. Якщо назвати співмешкання шлюбом, воно ним не стане. Ти думаєш, що немає ніякої різниці, штамп – це просто умовність, а головне – спільне проживання, загальний побут, ну і почуття, само собою? Вітаємо, ти попалася.

Як тільки він приносить до твого дому свою валізу, зубну щітку і колекцію фанатських шарфів, ти його на собі одружує. Подумки. А він з тобою не одружується, ні. Він якраз співмешкає. Більшості жінок все ще важливо мати статус заміжньої дами, чоловік же не відчуває ніякого занепокоєння, залишаючись холостяком. Виключаючи один-єдиний випадок: він гостро переживає відсутність штампу в паспорті, якщо дійсно закоханий. Це просто інстинкт власника: поки ми носили шкіру тварин і жили крихітними громадами, у жінки не було особливого вибору. Зараз вона вільна піти у будь-який момент, затишною печерою її не втримаєш. А ось штамп – ну, це, як мінімум, показник того, що жінка зайнята, зрозуміла? Якщо чоловік закоханий всерйоз – він робить пропозицію. Якщо ні –ні.

предложениеІ рибку з’їсти, і не попастися

Давай подумаємо, що «цивільний шлюб» дає чоловікові? По суті – всі переваги шлюбу і жодної проблеми, пов’язаної з офіційною реєстрацією. Якщо ти розраховуєш бути з ним до кінця днів своїх, ти, природно, відчуваєш себе дружиною і готова виконувати все те, що вважаєш подружніми обов’язками. Дуже добре виконувати, на 10 балів. Ну тому, що він все ще на тобі не одружений, а ти ж цього хочеш.

І ось тут ми повертаємося до патріархального ладу: ходиш до школи, ходиш, а потім бац! – друга зміна. Ти красуня, ти господиня, ти його особистий психолог, ти хороша коханка і так далі, і так далі. А він тобі навіть не чоловік і не збирається ним бути. А навіщо? Йому комфортно живеться, а якщо набридне він у будь-який момент може піти і при цьому нічого не буде тобі винен. Розподіл майна? Забудь. Добре, звичайно, якщо ви живете на твоїй території. А якщо на його?

Треба спробувати – раптом ми не підходимо один одному?

Статистика – безжальна штука: згідно з дослідженням Аннелі Руфус, опублікованим британською газетою The Daily Telegraph в липні 2010 року, пари, в яких один із подружжя раніше знаходився в цивільному шлюбі з ким-небудь ще, приблизно в два рази частіше розлучаються, ніж ті пари, учасники яких до шлюбу ні з ким не співмешкали. Чому? Тому, що розлучитися зі співмешканцем дуже просто, це можна зробити миттєво, хоча б тому що не потрібно судитися і оформляти якісь папери.

Але справа в тому, що таким чином знецінюється і шлюб: ти вже ділила з чоловіком сковорідки і котиків, ти вже викидала його речі, випадково знайдені через рік після розриву, – і нічого, вижила. Можна і повторити.

сожительство
Хто тато? Я? Вперше чую!

Ти – слабка ланка, і про це треба пам’ятати завжди. Тому що ти – жінка, а значить, можеш завагітніти. Так, ти сама будеш приймати рішення – народжувати дитину чи ні, але, якщо ти вирішиш її залишити, всі пов’язані з цим труднощі ти теж будеш долати сама.

Важливо розуміти, що сьогоднішні гарні стосунки не гарантують тобі щасливого майбутнього. Твій милий завтра збере валізу і розчиниться в тумані – і ти нічого не зможеш з цим зробити. Враховуючи, що навіть законні чоловіки і батьки успішно уникають сплати аліментів, можна уявити, що ти отримаєш від співмешканця в тому випадку, якщо йому не потрібна дитина. Нуль без палички, так. І це після того, як ти витратиш масу сил і часу, доводячи, що саме він – батько твоєї дитини.

Важливо також розуміти, що дітей він від тебе не хоче в принципі, навіть якщо стверджує зворотне. Тому що він не маленький хлопчик, який поняття не має, як влаштований світ взагалі. Світ влаштований просто: вагітність і пологи – це величезний ризик. Дитяча і материнська смертність – це не нуль в статистиці, на жаль. І якщо твій партнер на тобі не одружений, він не несе ніякої відповідальності ні за тебе, ні за дитину. Більше того, навіть якщо він хоче її нести – йому не дозволять, а якщо щось трапиться – йому навіть не одразу повідомлять. Так, це безглузда система, але вона така. Увага, запитання: він не знає, що всього лише один штамп дозволить йому нести відповідальність і за твоє життя, і за життя ваших дітей? Знає. Сумна правда в тому, що він просто не хоче за вас відповідати.

беременнаяСпівмешкання – це нормально!

Але, припустимо, тебе це все не хвилює просто тому, що ти взагалі не збираєшся за нього заміж. Тебе все влаштовує: тобі не потрібен штамп, ти не плануєш мати дітей або поки не думаєш про це, а може, взагалі вважаєш інститут шлюбу атавізмом. Загалом, тобі зовсім комфортно жити разом із цим чоловіком тут і зараз, а далі ти розберешся.

Це чудово. Тому що штамп у паспорті накладає зобов’язання і на тебе: у тебе теж є майно, яке у разі розлучення доведеться ділити, тобі теж, можливо, не хочеться нести за когось відповідальність. І співмешкання – гарний спосіб уникнути всіх проблем, супутніх шлюбу. Але є одне але: не треба називати співмешкання шлюбом. Це не так. І якщо ти готова в цьому зізнатися – все гаразд. А якщо ти продовжуєш називати себе дружиною, а його – чоловіком, варто замислитися, чи не займаєшся ти самообманом.

Джерело


ЦІКАВА НОВИНА? РОЗКАЖИ ДРУЗЯМ!


Мітки: ,

Дещо нове ↓

загрузка...


Написати свій коментар

Будь ласка введіть Ваше ім’я

обов’язково

Будь ласка введіть справжній email

обов’язково

Будь ласка напишіть коментар


zhinku.info © 2013 – 2019 Всі права застережено