Підписуйтесь на оновлення у FB або VK7 правил, які допоможуть дитині пережити ваше розлучення

7 правил, які допоможуть дитині пережити ваше розлучення

Найтяжчі наслідки розлучення нелегко пережити навіть дорослим. Дуже складно з цим впоратися і маленькій дитині. Допомогти її в силах тільки самі батьки. Як пояснити дитині, що тепер його життя стане іншим? Ці 7 правил допоможуть знайти спільну мову з малюком і зберегти рівновагу.

Говоріть правду

Дитина не сліпа, і вона чудово розуміє, що в сім’ї відбувається щось не те. Батьки роздратовані, в будинку то крик, то гнітюча тиша і мамині сльози. Нічого не зрозуміло, але точно відбувається щось страхітливе. Краще вам не знати, які висновки може зробити з цього дитина.

Поставте себе на її місце. Взагалі, частіше це робіть, при будь-якому зручному випадку ставте собі запитання «А як він це бачить?» – і ви ніколи не втратите контакт із дитиною.

Дитині потрібно сказати правду. Як би це не було важко і страшно. Скільки б йому не було років, він теж член сім’ї і має право знати. Малюкові набагато страшніше, ніж вам, – він взагалі не розуміє, що відбувається, і дуже переживає. Не вдаючись у причини, просто скажіть, що ви розлучаєтеся, це не страшно, просто тепер все буде трошки по-іншому.
разводРозвійте страх втрати

Поясніть малюкові, що мама і тато нікуди не подінуться, що вони постійно будуть присутні в його житті. Це у мами більше не буде тата, а у тата більше не буде мами, бо вони самі так вирішили. А у дитини залишаться і мама, і тато. Просто тепер один із батьків буде жити в іншому місці. І якщо раніше ви ходили гуляти разом – утрьох, то тепер будете гуляти окремо, а більше ніяких особливих відмінностей не буде.

У розмові завжди намагайтеся тримати впевнений тон. Дитині потрібно розуміти, що батьки контролюють ситуацію.

Розкажіть дитині про любов

Найбільше дитина починає боятися, що тепер за щось можуть розлюбити і її. Вам потрібно донести до неї різницю між любов’ю до дітей і любов’ю між чоловіком і жінкою.

Мама і тато виросли самі по собі, зустрілися і закохалися. А тепер ось вирішили розлучитися, тому що їм стало нецікаво один із одним. Потім пройде час, і вони можуть полюбити когось ще – це нормально і не позначиться на їх любові до дитини.

А дитина – це частинка мами і тата. Батьки люблять дитину просто так, а не тому що вона така хороша. Взяти і розлюбити дитини за щось неможливо, так не буває, така любов назавжди. Любов до дітей зовсім не схожа на любов чоловіка і жінки, вона інша, вона сильніша, і порівнювати їх не потрібно.

І частіше обіймайте малюка. Йому дуже потрібно зараз відчувати себе захищеним.

Зніміть із дитини почуття провини

Дитина майже завжди бере провину за розлучення батьків на себе. Ви не знали про це? Так, вона може бути впевнена, що батьки розлучаються через неї.

Ваше завдання – пояснити малюкові, що він не причетний до розлучення. Скажіть, що ваша з татом (або мамою) любов – це ваша з ним справу, і ніхто, крім вас самих, не може вирішувати за вас, як чинити. Що, коли дитина виросте, у неї теж з’явиться особисте життя, і вона теж сама вирішуватиме, як її будувати, бо стане дорослою.

HrST

Дитина – не розмінна монета

Використовувати дитину як знаряддя для досягнення своїх цілей не можна, і крапка. Шукайте з колишнім чоловіком інші способи впливу один на одного, їх чимало. Не можна маніпулювати можливістю спілкування з дитиною. Не можна ділити дитину, як рухоме і нерухоме майно. Якщо ж один із батьків стає на цей слизький шлях, він повинен усвідомлювати: будь-яка дитина рано чи пізно виросте і зрозуміє, що її використовували в якості товару. І навряд чи тоді можна розраховувати на її любов і повагу.

Не лайте колишнього при дитині

Для вас колишній партнер може бути як завгодно поганий, і ви маєте на це право. Але дитині про це знати не обов’язково. Для малюка батьки – єдине ціле незалежно від того, разом вони живуть або нарізно. Авторитет батьків для дитини настільки високий, що можна порівняти з відношенням до Бога. Батьки – це люди, які точно знають, що можна, а чого не можна, як правильно, а як неправильно. Для нього це – носії істини в останній інстанції.

Коли частини цього цілого на очах у дитини починають робити переоцінку самих себе, світ малюка починає хитатися. Розсипатися почнуть не тільки стосунки з мамою і татом, а й базові установки «добре» і «погано», «можна» і «не можна» і так далі. Це небезпечно для його власної самооцінки, яка в дитячому віці безпосередньо пов’язана з оцінкою ним своїх батьків. Якщо хтось із батьків раптом стає поганим, дитина починає вважати гіршою і себе.

Намагайтеся не обговорювати причини розлучення при дитині. Вона виросте і сама все зрозуміє, коли буде до цього готова. І скаже вам спасибі.
развод и детиЗавжди онлайн

Як би не складалися ваші стосунки один із одним, у кожного з вас є ще й свої власні стосунки з дитиною. Їх потрібно берегти, вони дуже цінні для дитини і потрібні для її розвитку. Якщо ви любите свого малюка, ніколи не бороніть його спілкуванню з батьком. Безперешкодне спілкування з батьками дозволяє дитині зберігати свою цілісність і відкритість світу. Чим гармонійніше буде розвиватися малюк, тим легше вам буде з ним, коли він підросте.

Якщо є така можливість, дозвольте дитині самій вибирати, коли і скільки часу вона проведе з кожним із вас. Дайте їй цю свободу.

Джерело


ЦІКАВА НОВИНА? РОЗКАЖИ ДРУЗЯМ!


Мітки: , , ,

Дещо нове ↓

загрузка...


Написати свій коментар

Будь ласка введіть Ваше ім’я

обов’язково

Будь ласка введіть справжній email

обов’язково

Будь ласка напишіть коментар


zhinku.info © 2013 – 2018 Всі права застережено