Підписуйтесь на оновлення у FB або VKЯк зберігати парфуми: 7 головних правил

Як зберігати парфуми: 7 головних правил

Як правильно зберігати аромати, щоб термін їх життя розтягнувся «нескінченно довго».

1. Обмежити доступ світла

Парфумерна сировина складається з молекул (альдегіди, спирти, ефіри, терпени, лактони), які вступають між собою в хімічні реакції. Сонячне світло прискорює цей процес, і в результаті запашні речовини починають розкладатися або хімічні реакції стають неконтрольованими. І хоча зараз в парфуми додають спеціальні антиоксиданти і речовини-інгібітори (сповільнювачі), повністю зупинити процес не можна. Тому правило номер один – темрява.

2. Не перегрівати

Оптимальна температура зберігання парфуму – 17-22 градуси. В умовах зайвого тепла рідина може втратити колір або перетворитися на щось буре і брудне. Не виключено, що зміниться і аромат: він буде помітно відрізнятися від вихідного, а в результаті взагалі невпізнанним, тобто протухне.

Багато хто вважає, що краще за все парфуми себе почувають в холодильнику, але це помилка. При температурі +5, як правило, зберігають лише особливо реактивну парфумерну сировину, в основному альдегіди, цитруси, деякі мускуси.

3. Перекрити кисень

Дане правило більше стосується сплеш-флаконів (без пульверизатора-спрея). Після використання таких парфумів кожен раз щільно закривайте кришку. Що кисень – сильний окислювач, він вступає в реакції з розчином парфумерної композиції. Цей процес можна порівняти з вином: як тільки червоне вино відкрили, воно починає стрімко окислюватися. І якщо ви не допили пляшку, то через тиждень зі смаком відбудуться драматичні зміни.
духи4. Стежити за рівнем вологості

Окрім прохолоди і відсутності різких перепадів температур, парфумам потрібен оптимальний рівень вологості. Зберігання флаконів, наприклад, у ванній, де дуже волого і жарко, може прискорити руйнівний процес у композиції. Поличка поруч із батареєю – теж не кращий варіант, там занадто сухо. Ідеально – закрита шафа або полиця, на яку не потрапляють сонячні промені.

5. Не наносити пальцями

Якщо ви купуєте аромати у флаконах без пульверизатора, намагайтеся не користуватися при нанесенні пальцями. Частинки шкіри і шкірного сала потраплять у парфуми і – правильно! – запустять процес зміни композиції.

6. Зберігати парфум у коробці необов’язково …

Перше, що ми робимо, коли приносимо духи додому з магазину, – викидаємо упаковку. Погодьтеся, щодня отримувати флакон із коробки просто лінь. Потрібна коробочка чи ні – вирішувати вам. Колекціонери, як правило, коробки зберігають просто тому, що так зручніше для розташування та класифікації. Плюс упаковка оберігає скло від пошкоджень. Якщо ж у вас на полиці 5-6 ароматів, упаковка не потрібна.

7. … і дотримуватися терміну придатності теж

На упаковці духів, як правило, вказаний термін придатності 3-5 років. Але не поспішайте викидати флакон у зазначений період. Термін життя духів при правильному зберіганні практично не обмежений.

Їх можна передавати у спадок і користуватися хоч 100 років. Звичайно, велика ймовірність, що аромат зміниться, але при цьому він не буде зіпсований.

Джерело


ЦІКАВА НОВИНА? РОЗКАЖИ ДРУЗЯМ!


Мітки: , ,

Дещо нове ↓

загрузка...


Написати свій коментар

Будь ласка введіть Ваше ім’я

обов’язково

Будь ласка введіть справжній email

обов’язково

Будь ласка напишіть коментар


zhinku.info © 2013 – 2019 Всі права застережено