Підписуйтесь на оновлення у FB або VKВеселі розваги радянських бешкетників, які зараз здаються дурістю

Веселі розваги радянських бешкетників, які зараз здаються дурістю

У сучасних дітей є все. Ні, це я не скаржуся, що у нас нічого не було або було, але далеко не все. Просто зараз діти мають можливість з ранніх років розвиватися за допомогою комп’ютерної техніки та інших новомодних гаджетів. З одного боку це добре, але з іншого – вони ніколи не дізнаються, як працювала фантазія радянської дитини, якій було нудно сидіти вдома.

Сьогодні ми пропонуємо згадати, а комусь, можливо, і вперше дізнатися, як розважалися радянські діти.Адже в той час навіть найбільш слухняні і виховані хлопці легко проходили цей тест.

1. Дюбелі
Хочеться нагадати, що деякі із запропонованих розваг – це чистої води хуліганство, ще й небезпечне. Отже, що робили з дюбелями. У першу чергу потрібно було зробити отвір в асфальті. Туди кришилася сірка з сірників, які можна було купити за 1 копійку. Далі вставляли дюбель і кидали зверху цеглу. Виходив невеликий вибух, який залишав дірку в дорожньому покритті.

2. Бризкалка
У народі її ще називали «сікалка». Це був простий аналог дорогого водяного пістолета.Виготовити дуже легко. Потрібно в кришці пляшки з-під шампуню зробити дірку. Для цього використовували розпечений цвях. Далі туди вставляли корпус кулькової ручки без стрижня і герметизували все це пластиліном. Загалом, зброя ближнього бою готова. Тільки треба заправити її водою.

3. Рогатки
Для виготовлення класичної рогатки потрібно було знайти міцний шматок ліщини з розвилкою, купити в аптеці сірий джгут і, зваливши все на когось із молодших, відрізати шматок шкіри від дорожньої сумки. Скріплювали все дротом або ізоляційною стрічкою. В якості снарядів використовували дрібні камені або ягоди. Хороша рогатка була цінною валютою, тому що не кожен міг собі таку зробити. Її можна було обміняти, наприклад, на не менш цінні вкладиші від жуйок.

4. Дротики
У радянський час теж грали в дартс. Ось тільки купити дротики було неможливо, або коштували вони дуже дорого. Тому їх робили власноруч із сірників, паперу та голки.Літали і застрявали не гірше заводських. Ціль – листок паперу, який кріпився до килима.

5. Складний ніж
У хлопців того часу були розкладні ножі, які ретельно ховалися від мам. Їх використовували для гри в ножики. Правила в кожному дворі були свої. Головне, що потрібно було кинути ножик так, щоб той застряг у піску або землі.

6. Бумеранг
Це зараз в магазинах можна легко купити бумеранги. Тоді їх робили самостійно, використовуючи дві лінійки і ізоляційну стрічку. У деяких виходило зробити так, що бумеранг дійсно повертався. В основному ж, їх використовували для того, щоб полякати птахів або просто запустити з дев’ятого поверху.

7. Димовушка
Димовушки були особливим видом хуліганства. Потрібно було взяти шматок пластмаси (іграшка, гребінець або тенісна кулька), загорнути його в газету або фольгу, підпалити, згасити і кинути комусь, наприклад, в гараж. Крики дядечків і сміх бешкетників були забезпечені.

8. Плювальні трубки
Були більше поширені в селах, де їх робили з рослин. У місті плювальні трубки дуже цінувалися, бо робилися з металу, і знайти такі було складно. В якості снарядів використовувався пластилін, який наліплювали на саму трубку і відщипували перед пострілом. Пізніше почали використовувати горобину або, наприклад, якусь крупу.

9. Пороховушки
Ця розвага була доступна далеко не всім. Але якщо вдавалося роздобути трубчастий порох, то веселощі були гарантовані. Порох можна було, наприклад, загорнути у фольгу і підпалити. Так виходила невелика ракета.

10. Карбід
Ще одна радість хлопчаків. Карбід, вступаючи в реакцію з водою, виділяє ацетилен, який добре горить. Цю особливість використовували для «підпалювання калюж». Ще можна було погріти руку, затиснувши в ній карбід і опустивши її в воду. Найбільшим веселощами вважалося зробити гармату на карбіді. Витівка була досить небезпечна.Особисто знайомий з людьми, у яких на все життя залишилися шрами від опіків, отриманих після таких ігор.

11. Свинець
На розваги зі свинцем часто витрачали цілий день. Спочатку потрібно було довго нишпорити уздовж гаражів  в пошуках старих акумуляторів. Потім добути свинець, який кришили в консервні банки. На багатті м’який метал плавили, ну а після робили все, що душа забажає: іграшки, брелки, кастети … До речі, теж небезпечна розвага, парами свинцю можна отруїтися.

12. Магній
Магній подрібнювали в порошок за допомогою напилка. Далі потрібно було змішати його з марганцівкою (коштувала копійки в аптеці) в певних пропорціях. Отриману суміш загортали в паперовий пакет і скріплювали клейкою стрічкою, залишаючи невеликий отвір, куди вставляли сірник так, щоб головка була якраз в отворі. Потім треба було підпалити сірник і відкинути пакет. Він вибухав з красивою спалахом.

13. Самостріл або пугач
Їх збирали з простої палиці або прищіпки. Снаряди – палаючі сірники.

14. Шифер в багатті
Якщо хтось не знає, то шифер, кинутий в багаття, стріляє. І стріляє він великими шматками, розкидаючи багаття в сторони. Іноді від первісного багаття нічого не залишалося. Це всіх дуже веселило.

15. Бомбочки
Незважаючи на те, що в СРСР не було сексу, презервативами діти починали користуватися з ранніх років. Правда, в них набирали воду і кидали з висоти на перехожих. Весело! ..

16. Лампи і кінескопи
Лампа денного світла, кинута торцем, розбивалася з гучним вибухом. Про екологію ніхто не думав. А ось в кінескопа потрібно було відбити променеву гармату, яка перебувала зверху. Через вакуум всередині кінескоп видавав глухий, але дуже гучний хлопок.

17. Балончики для сифона
Це було, напевно, найнебезпечніший винахід дворових хлопчаків. У використаний балончик для сифона кришили сірку від сірників і закривали його болтом. Після цього пекельний пристрій потрібно було кинути в багаття. Доводилося чути про каліцтва і навіть летальні випадки, що трапилися внаслідок таких експериментів.

18. Гільзи та будівельні патрони
Що тільки не кидали у вогнище. У тому числі гільзи, наповнені сіркою або бензином для запальничок, або будівельні патрони.

19. Пістони
У деяких хлопців були револьвери, які стріляли такими пістонами. Але ще можна було чиркати по них чимось гострим і дивитися, як вони спалахують. А якщо вдарити молотком по рулону з пістонів, то 10-хвилинний дзвін у вухах гарантований.

20. Пістолет-Дискомет
Це було легальна заводська зброя. Стріляв спеціальними пластиковими дисками. Діяв на відстані метра. Коли пластикові снаряди закінчувалися, їх замінювали підходящі по діаметру монети. Діяльність пострілу зменшувалася, але ефект при пострілі впритул збільшувався.

21. Конденсатори
Ємнісні конденсатори для телевізорів заряджалися від звичайних розеток і використовувалися як електрошокери на друзях.

22. Мирні розваги
Звичайно, мирних розваг теж вистачало. Але виділити варто плетінки з телефонного кабелю і збирання хрущів. Останніх поділяли за кольорами голів на робітників (чорні), пожежників (червоні) і прикордонників (зеленуваті).

23. Розведення багаття
Збільшувальним склом можна було розпалити багаття в сонячну погоду. Допитливі з його допомогою розглядали різних жуків.

Сірник знайти було нескладно, а ось коробок не завжди. Такі черкаші прикріплялися до торцевої частини взуття різними способами. Головне, щоб мама не помітила, а то оновлювати доведеться.

Тепер ми розуміємо, що ці забави не несуть за собою нічого хорошого, але тоді ми про це зовсім не думали. Це була безтурботна юність, коли зовсім не треба було замислюватися над майбутнім. Якщо стаття змусила тебе пригадати дитинство, то обов’язково поділися нею з друзями!

 

Джерело


ЦІКАВА НОВИНА? РОЗКАЖИ ДРУЗЯМ!


Мітки: ,

Дещо нове ↓

загрузка...


Написати свій коментар

Будь ласка введіть Ваше ім’я

обов’язково

Будь ласка введіть справжній email

обов’язково

Будь ласка напишіть коментар


zhinku.info © 2013 – 2018 Всі права застережено