Підписуйтесь на оновлення у FB або VKЧому змінюється колір очей?

Чому змінюється колір очей?

Ви помічали, що іноді у когось із знайомих раптом змінюється колір очей? То вони просто сірі, то раптом набувають відтінку легкої блакиті, а то (частіше на яскравому сонці) взагалі стають яскраво-блакитними. Карі очі можуть бути світло-карими або практично чорними. Цікаву особливість мають людські очі – крім зміни кольору, вони висловлюють і наші почуття. Тобто можуть бути «добрими», «теплими» або «холодними», «злими». Як їм це «вдається»? Чому змінюється колір очей?

Від чого залежить колір очей

Колір очей і волосся прямо залежить від кількості пігменту меланіну, що міститься в них. Саме від нього залежить загальний тип людини – у світловолосих, білошкірих і світлоокий людей меланіну в організмі мало; і навпаки, у смаглявих, чорноволосих і карооких – багато. Колір очей залежить від розподілу гранул пігменту в райдужній оболонці ока. І в міру дорослішання людини колір очей зазвичай змінюється. Помічено, що новонароджені найчастіше з’являються на світ блакитноокими, а з роками колір очей може змінитися, і вони можуть стати навіть карими.

75d029797c464eb78397a244930c78f1_lightbox

Зміна кольору очей у немовлят

Очі щойно народженої дитину не розвинені і не здатні функціонувати на повну силу. Іншими словами, спочатку малюк може розрізняти лише світло. Фігури діти починають розрізняти до 6 місяців, малюнки – до року. Колір очей у дітей набуває остаточного забарвлення лише до двох – трьох років: саме в цьому віці в організмі з’являється пігмент меланін, райдужна оболонка стає товщою – очі темніють. Кількість меланіну залежить від спадковості. До старості ж, навпаки, вироблення меланіну в організмі знижується – очі стають світлішими.

Очі – хамелеони

До “коливання” кольору очей більше схильні люди саме зі світлими очима, і зміни ці відбуваються відповідно до зміни кольору оточення – одягу, погоди. Залежно від кількості ультрафіолету, що потрапляє на сітківку у райдужній оболонці, відбивається сонячне світло, колір рослин, неба, будівель. Здатний змінити відтінок світлих очей і загальний стан організму, – наприклад, емоційний стрес або хвороба. У цьому випадку механізм зміни кольору очей до кінця не вивчений.

Помічено також, що робить колір очей більш темним застосування очних крапель, що знижують внутрішньоочний тиск при глаукомі. Вміст у цих препаратах аналогів одного з природних гормонів людини дозволяє говорити про те, що колір очей залежить і від гормонів. Існують також досить рідкісні захворювання очей, при яких райдужна оболонка набуває злегка зеленуватий відтінок. Найчастіше такі хвороби вражають не обидва, а тільки одне око – це призводить до різниці в їх кольорі. Це явище, гетерохромія, в рідкісних випадках буває і вродженим.

_24

Таким чином, якщо зміна кольору райдужної оболонки стосується обох очей і проявляється регулярно, поступово – нічого небезпечного в цьому немає. І тільки у випадку, якщо очі (або одне око) помітно змінили свій колір за короткий час, варто сходити до лікаря-окуліста і з’ясувати, чи все в порядку.


ЦІКАВА НОВИНА? РОЗКАЖИ ДРУЗЯМ!


Мітки:

Дещо нове ↓

загрузка...


Написати свій коментар

Будь ласка введіть Ваше ім’я

обов’язково

Будь ласка введіть справжній email

обов’язково

Будь ласка напишіть коментар


zhinku.info © 2013 – 2018 Всі права застережено