Підписуйтесь на оновлення у FB або VKКавоманія. Чи любите ви каву, як люблю її я?

Кавоманія. Чи любите ви каву, як люблю її я?

Деякі з нас не можуть почати день без чашки ароматної кави.

Дійсно, як приємно, коли вранці по квартирі розноситься запах свіжозвареної кави ! Та ще якщо пити його з вершками і круасаном – ммм! Настрій покращується, ми готові переробити масу справ – починається новий день!

Трохи історії

До XIV століття кавові дерева росли в дикому вигляді в Африці. За легендою тонізуючі властивості кави виявив пастух з Ефіопії. Пася стада кіз, він зауважив, що тварини, наївшись листя і плодів кавового дерева, вночі не сплять і ведуть себе вкрай збуджено.

Пастух розповів про це настоятелю монастиря . Той випробував на собі дію плодів кавового дерева, і його вразило, наскільки бадьорить воно виявилося. Він велів ченцям, засинав під час нічних молитовних чувань, приймати відвар з плодів цього дерева.

Потім монахи стали обсмажувати і молоти кавові зерна. Напій, отриманий з них, проганяв сонливість, надавав нові сили.

Потім кавове дерево привезли на Аравійський півострів. Купці стали купувати каву в арабських портах і привозити його в країни Європи.

Наприкінці XIX століття в Швейцарії була винайдена технологія отримання розчинної кави. Але у світовій ужиток він увійшов лише в 40-і роки XX століття.

У Росію кава була завезена за часів правління царя Олексія Михайловича. Тоді він вважався ліками від різних хвороб. А цар Петро Перший ввів звичай пити каву постійно. В період його правління була відкрита перша кав’ярня.
Імператриця Катерина Друга вживала кави щодня. Вона воліла настільки міцний, що на чотири чашки вимагалося аж 400 г кави! Також вона робила з нього скраб: перемішувала мило з кавовою гущею і отриманою масою очищала обличчя і тіло.

Зараз каву вирощують в 65 країнах. Найбільше його виробляють в Бразилії (на її частку припадає 40% світового виробництва).

Види кави

Існує більше 90 видів кавових рослин. Але лише два з них використовуються в промислових масштабах. Це відомі всім арабіка і робуста. На них припадає 98% всього виробництва кави (70% арабіки і 28% робусти). На решту сортів припадає всього лише 2%.

Робуста дуже швидко росте, також цей сорт більш стійкий до шкідників, ніж арабіка.Звичайно, його аромат не настільки вишуканий, як у арабіки. Зате він містить більшекофеїну .

Найдорожчим кави в світі (750 рублів за чашку!) Є сорт «Копи Лювак». Для його правильного приготування зерна повинні пройти – увага! – Через шлунково-кишковий тракт малайської пальмової ціветти (звірка сімейства віверрових). Без цієї ланки смак і аромат цього кави не представляють особливого інтересу.

Вплив кави на здоров’я

Ризик появи кавовій залежності

Вміст кофеїну в каві – 1500 мг на 1 літр. При постійному вживанні кофеїну в кількості близько 1000 мг на день може виникнути потреба в ньому – те саме що алкогольної залежності.

Сечогінну дію

Кава робить сильний сечогінну дію. Тому якщо ви п’єте його багато, то компенсуйте рідина, вживаючи велику кількість чистої води.

Підвищення артеріального тиску

Якщо ви рідко п’єте каву, то разове вживання може викликати у вас підвищення тискуна 10 мм ртутного стовпа. А якщо ви п’єте його постійно, то тиск вже не підвищується.Однак у деяких людей його зростання все ж спостерігається.

Серцеві хвороби

Дослідники поки не знайшли зв’язку між вживанням кави і виникненням хвороб серця. Наприклад, Вольтер випивав по 50 чашок кави в день (!), Але це не завадило йому дожити до 83 років.

Ризик переломів кісток

Кава зменшує щільність кісток і збільшує ризик переломів. Тому жінкам після 45 років рекомендується обмежувати його кількість.

Кава стимулює роботу центральної нервової системи. На короткий час він покращує увагу, зосередженість, підвищує продуктивність праці.

Іноді кофеїн допомагає при головних болях, мігрені.

Він підсилює дію аспірину і парацетамолу.

Вживання кави знижує ризик розвитку хвороб Паркінсона та Альцгеймера.

Кава виявляє легку послаблюючу дію і допомагає від закрепів .

Чи можна пити каву під час вагітності

Лікарі вважають, що якщо під час вагітності жінка п’є максимум однієї чашки кави в день, то це не завдає шкоди плоду.

Але не будемо забувати, що кава є стимулятором, який, проникаючи через плаценту, може підвищити серцебиття майбутньої дитини. Також він збільшує ризик розвитку анемії.

Тому медики застерігають вагітних жінок від вживання великої кількості кави (більше 6-7 чашок в день). В іншому випадку зростає ризик викиднів, передчасних пологів та інших неприємних наслідків.


ЦІКАВА НОВИНА? РОЗКАЖИ ДРУЗЯМ!


Мітки: , , ,

Дещо нове ↓

загрузка...


Написати свій коментар

Будь ласка введіть Ваше ім’я

обов’язково

Будь ласка введіть справжній email

обов’язково

Будь ласка напишіть коментар


zhinku.info © 2013 – 2018 Всі права застережено