Підписуйтесь на оновлення у FB або VKЯк побороти звичку їсти солодке

Як побороти звичку їсти солодке

Пити солодкий чай з тістечками – це шкідлива звичка, від якої можна позбутися так само, як і від будь-якої іншої, замінивши її корисними звичками. Як це зробити, ми запитали сімейного лікаря, дієтолога Катерину Мартовицьку.

Чому ми любимо солодощі?

Звичка їсти тортики не виникає раптово, ні з того ні з сього. Зазвичай цьому сприяють певні чинники. Можна виділити фізичні і психологічні причини пристрасті до солодкого.

Фізіологічні причини

Однією з фізіологічних причин надмірного споживання солодощів є підвищена потреба в глюкозі. Часто вона виникає через те, що у людини регулярно бувають «голодні» періоди. Наприклад, якщо ви о 7 годині ранку випили чашку кави з бутербродом, а наступний прийом  їжі у вас, як правило, о 13:00, то велика ймовірність того, що за обідом ви з’їсте перше, друге, заїсте це шматочком торта і зап’єте солодким компотом. Рівень глюкози після такого довгого періоду голодування падає, і тоді організм посилає сигнали в мозок про те, що йому потрібно швидко насититися глюкозою.

Що робити?

Якщо в проміжку між сніданком і обідом ви матимете ще два прийому їжі, наприклад, йогурт із печеним яблуком через час після сніданку і шматок сиру з чаєм за годину до обіду, то в обід ви не захочете багато з’їсти. І ймовірність того, що ви з’їсте шматок торта і вип’єте чай з кількома ложками цукру, значно знижується. Таким чином, щоб не виникало бажання наїстися солодощів, необхідно ввести в звичку часте дробове харчування.

Є продукти з високим і низьким глікемічним індексом. Високий глікемічний індекс у продуктах, які містять багато рафінованих вуглеводів: крохмалисті продукти (наприклад, картопля), солодощі, випічка. Ці продукти швидко насичують кров глюкозою. У цьому випадку рівень глюкози наростає і спадає пікоподібно: надійшло багато глюкози, тут же виділяється велика кількість інсуліну для її утилізації. Якщо ви з’їли щось солодке і потім активно рухалися, то глюкоза утилізується з м’язової роботою, і вагу ви набирати не будете. Якщо ж після цього ви займалися сидячою роботою, організм відкладає глюкозу.

сладости 1Якщо ви часто вживаєте продукти з високим глікемічним індексом, у вас протягом дня рівень глюкози то різко піднімається, то різко падає. В останньому випадку ви відчуваєте почуття голоду. Начебто недавно поїли, але в мозок вже надходять сигнали, що потрібно поїсти ще. Організму необхідно швидко заповнити падіння глюкози. І, як правило, це компенсується солодким.

Психологічна причина

У вас багато роботи, ви постійно піддаєтеся стресу, і навіть якщо ви при цьому їсте в достатній кількості, ви відчуваєте, що вам не вистачає енергії і задоволення. У цьому випадку солодощі – найшвидший і доступний спосіб отримання задоволення. Якщо ви рідко вдаєтеся до цього способу, це ніяк не позначиться ні на вашому здоров’ї, ні на вашій вазі. Але якщо це відбувається кожен день, така звичка не може не відбитися на здоров’ї і зовнішньому вигляді.

Що робити?

Спробуйте знайти для себе неруйнівні способи отримання задоволення.

Чим замінити звичку?

Безумовно, від згубної звички часто вживати солодощі одразу позбутися досить важко. Тому необхідно перебудовуватися поступово, без насильства над собою. Шкідливі солодощі поступово замінюйте корисними. А це сухофрукти: курага, інжир, чорнослив, родзинки. Вони теж мають високий глікемічний індекс, але глюкоза в них знаходиться в більш складній формі, ніж у тістечок. Крім цього, в сухофруктах містяться корисні харчові волокна і вітаміни. Солодку газовану воду замініть свіжовичавленим соком. У чай замість цукру додавайте цукрозамінник, поступово знижуючи його кількість.

Джерело


ЦІКАВА НОВИНА? РОЗКАЖИ ДРУЗЯМ!


Мітки: , , ,

Дещо нове ↓

загрузка...


Написати свій коментар

Будь ласка введіть Ваше ім’я

обов’язково

Будь ласка введіть справжній email

обов’язково

Будь ласка напишіть коментар


zhinku.info © 2013 – 2018 Всі права застережено