Підписуйтесь на оновлення у FB або VKУсе, що потрібно знати про антидепресанти

Усе, що потрібно знати про антидепресанти

Так уже склалося, що ми звикли ставитися до депресії як до якоїсь примхи: зайнятися людині нічим, ось і розкисла, краще б щось корисне зробила. Тим часом лікарі давно визнали депресію захворюванням, що вимагає лікування, оскільки воно не тільки згубно впливає на значущі сфери життя: особисту, соціальну, професійну, – але і може викликати серйозні розлади різних систем організму.

Антидепресанти завжди ретельно підбирає лікар

Це не ті засоби, які призначаються усім однаково. Лікар врахує безліч факторів (ступінь депресії, вік, спосіб життя, супутні захворювання та інші), перш ніж призначить препарати.

Антидепресанти нормалізують рівень серотоніну

Серотонін помилково називають гормоном, але це нейромедіатор – речовина, яка передає імпульси між нервовими клітинами і прямо впливає на нашу здатність сприймати позитивні сторони життя.

Антидепресанти – негормональні препарати

Почувши щось про серотонін, багато хто вирішує, що антидепресанти – це гормони, а «на гормони краще не сідати». Так ось, ці препарати не є гормональними.

Антидепресанти не викликають звикання

Часто нам здається, що лікар призначив надто довгий курс лікування, і коли стає легше, ми сміливо припиняємо прийом ліків. Через подібні особливості прийому препаратів, очевидно, з’явився міф, що антидепресанти викликають звикання. Справа в тому, що процеси в нервових клітинах відбуваються дуже повільно, і щоб рівень серотоніну дійсно нормалізувався, необхідно приймати антидепресанти в середньому близько року, поступово під контролем лікаря знижуючи дозування. Якщо ж припинити їх прийом уже при перших ознаках поліпшення, депресія знову набере сили.

vredny-li-antidepressantyАнтидепресанти не перетворять вас в зайця на батарейках

У будь-якого лікарського препарату є побічні ефекти, і в цьому відношенні антидепресанти нічим не краще і не гірше за інші ліки. Приймаючи антидепресанти, ти зможеш продовжувати звичний спосіб життя: працювати, водити машину, займатися спортом.

Антидепресанти не потрібно пити постійно

Повноцінний курс прийому цих препаратів, як правило, ефективно вирішує питання. Правда, тут є застереження: деякі люди схильні до хронічної депресії, їм може знадобитися прийом антидепресантів довшими курсами або на постійній основі.

Людей, які приймають антидепресанти, більше, ніж ти думаєш

Депресія входить до п’ятірки найбільш поширених розладів, і багато людей її лікують, причому успішно. Однак у силу того, що в нашій країні депресія все ще відноситься до «ганебних» розладів, вони приховують це. Так що, якщо тобі призначили антидепресанти, не вважай себе білою вороною. Можливо, хтось із твоїх друзів успішно приймає їх вже давно, просто, як і ти, соромиться про це розповісти.

Джерело


ЦІКАВА НОВИНА? РОЗКАЖИ ДРУЗЯМ!


Мітки: , ,

Дещо нове ↓

загрузка...


Написати свій коментар

Будь ласка введіть Ваше ім’я

обов’язково

Будь ласка введіть справжній email

обов’язково

Будь ласка напишіть коментар


zhinku.info © 2013 – 2018 Всі права застережено