Підписуйтесь на оновлення у FB або VKКава або чай: що корисніше

Кава або чай: що корисніше

На відміну від кави, чай містить цілих чотири речовини, здатні впливати на наш мозок і подарувати йому бадьорість. Що це за речовини і які цікаві ефекти вони надають – читай далі.

Ми розповімо, в чому основна відмінність дії чаю і кави на організм.

Обидва напої містять кофеїн і, отже, повинні мати подібний стимулюючий ефект на мозок. Але в реальності природа цих впливів абсолютно різна. Можна використовувати цікаву аналогію: чай ласкаво і ніжно підбадьорює наш мозок, ніби турботлива матуся, в той час, як дія кави більше схожа на накази військового офіцера.

Кофеїн – найпопулярніший нейростимулятор на планеті

Кофеїн блокує аденозин у мозку – гальмівний нейромедіатор, який сприяє сонливості. У той час як чашка міцної кави може забезпечити 100 мг, 200 або навіть 300 мг кофеїну, чашка чаю дає нам всього 20-60 мг. Відповідно стимулюючий ефект від чаю буде менш вираженим.

Теофілін і теобромін

Теофілін і теобромін – це органічні сполуки, що відносяться до кофеїну і знайдені в невеликих кількостях в чаї. Теофілін розслабляє гладкі м’язи в дихальних шляхах. Одночасно він стимулює швидкість і силу серцевих скорочень. Теобромін також трохи стимулює серце, але також він покращує кровотік по всьому організму, що призводить до зниження кров’яного тиску.

L-тіанін – амінокислота з унікальними властивостям

Остання речовина є найбільш цікавою з усіх чотирьох. Це унікальний тип амінокислоти під назвою L-тіанін. Він зустрічається в чайних рослинах. L-тіанін збільшує генерацію хвиль мозку, так званих альфа-хвиль, які пов’язані з почуттям релаксації. Це, мабуть, є основною причиною виникнення приємної розслабленості, яку приносить чай. Деякі дослідження показали, що L-тіанін, особливо в поєднанні з кофеїном, може поліпшити увагу і функції мозку.

Так що ж обрати?

Чай може стати гарною альтернативою для людей, чутливих до високих вмістів кофеїну в каві. Завдяки L-тіаніну і його впливу на альфа-хвилі в мозку чай також може бути кращим вибором, ніж кава, для тих, кому потрібно зосередитися протягом тривалого періоду часу. У той же час кава краще підходить для вживання при сильних фізичних навантаженнях.

Джерело

 


ЦІКАВА НОВИНА? РОЗКАЖИ ДРУЗЯМ!


Мітки: , ,

Дещо нове ↓

загрузка...


Написати свій коментар

Будь ласка введіть Ваше ім’я

обов’язково

Будь ласка введіть справжній email

обов’язково

Будь ласка напишіть коментар


zhinku.info © 2013 – 2019 Всі права застережено