Підписуйтесь на оновлення у FB або VKЧотири фактори, що посилюють ПМС

Чотири фактори, що посилюють ПМС

Передменструальний синдром протікає у жінок по-різному. Однак існують чинники, які здатні обтяжувати його перебіг. Далі поговоримо докладніше про кожен із факторів.

1. Оральні контрацептиви

Оральні контрацептиви, як правило, містять прогестини, які запобігають заплідненню, синтетичний аналог прогестерону. Але ці прогестини і прогестерон метаболізуються в організмі по-різному. Прогестини пригнічують вироблення власного прогестерону (в якій би дозі він ні вироблявся), за механізмом негативного зворотного зв’язку. А через зниження його синтезу падає і зміст аллопрегнанолона, в результаті зростає тривожність, і без того висока в період ПМС. Не кажучи вже про погіршення трофіки нервової тканини.

2. Надлишок солі в дієті

Sea salt on wooden spoonПри надлишку солі в дієті також посилюється передменструальний синдром. Тут справа знову ж таки в метаболітах, але іншого гормону – дезоксикортикостерону. Він зв’язується з тими ж рецепторами ЦНС, що і метаболіти прогестерону, і також має протитривожний ефект. Солона їжа пригнічує вироблення і секрецію мінералокортикоїдів, зокрема дезоксикортикостерона, що призводить до посилення ПМС.

Окрім психічних розладів, споживання надлишкової кількості солі в цей період може призвести до порушення водно-сольового обміну. Як результат – збільшення ваги, набряки, запаморочення і біль.

3. Контроль вуглеводів

ПМС може посилюватися при поганому контролі над вуглеводами. Це спостерігається як при недостатньому вживанні (внаслідок чого знижується рівень глюкози в крові з подальшими симптомами гіпоглікемії: запаморочення, озноб, тремор), так і при надмірному вживанні вуглеводів, зокрема швидких (солодкого), що призводить до гіпоглікемії, підвищеного рівня інсуліну в цей період. Надходження великої кількості швидких вуглеводів різко підвищує рівень і без того підвищеного інсуліну, і згодом обумовлює його різке падіння трохи нижче фізіологічного рівня. Все це дуже впливає на центральну нервову систему і запускає сильну харчову мотивацію, зокрема на прості вуглеводи (для якнайшвидшого підняття інсуліну), що утворює замкнене коло.

4. Алкоголь

алкогольПри ПМС слід повністю виключити алкоголь. Це обумовлено падінням рівня глюкози і блокуванням глюконеогенезу (процесу метаболізму глюкози з білків і жирів, що дуже важливо під час дефіциту калорій).

Джерело


ЦІКАВА НОВИНА? РОЗКАЖИ ДРУЗЯМ!


Мітки: , ,

Дещо нове ↓

загрузка...


Написати свій коментар

Будь ласка введіть Ваше ім’я

обов’язково

Будь ласка введіть справжній email

обов’язково

Будь ласка напишіть коментар


zhinku.info © 2013 – 2018 Всі права застережено