Підписуйтесь на оновлення у FB або VK9 фактів про молочницю, які потрібно знати

9 фактів про молочницю, які потрібно знати

Хоча б раз у житті з цією хворобою стикалася кожна з нас. Молочниця – це жахливо неприємно, вона довго лікується і постійно повертається. Що ж робити? Про те, як побороти молочницю, ми дізналися у лікаря-гінеколога.

Кандидоз (або молочниця) викликається дріжджовим грибком роду Кандида. У нормі він присутній в природної мікрофлори людського організму, не завдаючи дискомфорту. Але під впливом певних провокуючих чинників грибок починає безконтрольно розмножуватися, що й стає причиною появи вкрай неприємних симптомів: сухості і печіння в піхві, виділень, дискомфорту під час сечовипускання.

1. Молочниця буває безсимптомною

До речі, молочниця не завжди супроводжується яскравими симптомами. Досить часто це захворювання виявляється на плановому огляді і є несподіванкою для жінки. Пов’язано це з тим, що причин, котрі провокують кандидоз, досить багато.

2. Вона не передається статевим шляхом

Молочниця вже давно не належить до захворювань, які передаються статевим шляхом. По суті, прояв цього захворювання вважається певним маркером стану імунної системи. Причин молочниці може бути безліч: від зміни часових поясів і харчування і до прояву алергічної реакції і перенесеного ГРВІ. Трапляється, що після статевого контакту симптоми кандидозу проявляються яскравіше. Але це пов’язано з тим, що в разі вже наявної молочниці запалюється слизова піхви, вона стає рихлою і легко травмується під час статевого контакту. Це й викликає неприємні відчуття.

не передается

3. Вона розвивається на тлі інших інфекцій

Трапляється, що кандидоз розвивається на тлі будь-якої іншої урогенітальної інфекції, які як раз і передаються статевим шляхом. До таких належать хламідіоз, уреаплазмоз, тріхоманіаз. Збудники цих захворювань провокують запалення в піхві, в результаті чого порушується нормальний рН у цій області, а також співвідношення нормальної та патогенної мікрофлори.

4. Молочницю не вилікувати однією пігулкою!

По телевізору нерідко можна побачити рекламу, що для лікування кандидозу досить прийняти всього одну таблетку. Але, найчастіше, такого лікування буває недостатньо для того, щоб вбити патогенну мікрофлору і відновити нормальну. У лікуванні молочниці повинно застосовуватися поєднання препаратів. Залежно від причини молочниці може бути рекомендована і дієта, і корекція способу життя.

одна таблетка5. Іноді потрібно лікувати і партнера

Чи потрібно лікуватися разом із партнером? Очевидно, що якщо причиною кандидозу стало ГРВІ або зміна клімату, то не потрібно. Якщо ж молочниця поєднується з інфекціями, що передаються статевим шляхом, лікуватися потрібно і чоловікові в тому числі.

6. Назавжди позбутися її практично неможливо

Виходячи з того, що причин даного захворювання багато, то навряд чи. Багато жінок часто подорожують, змінюють стиль харчування, періодично застуджуються … Немає гарантії того, що кандидоз вас більше ніколи не потурбує. Якщо ви пролікували молочницю, а вона повернулася, це може бути не тому, що вам призначили неправильний курс. Це означає, що у вашому житті є якась причина, яка її знову спровокувала.

7. Не лікуй молочницю без рекомендацій лікаря

Як довго потрібно лікувати молочницю? В даному випадку все дуже індивідуально. Наприклад, якщо кандидоз розвинувся на фоні інших статевих інфекцій, досить разового лікування. Якщо це хронічні форми, то розраховувати «на прийом однієї таблетки» не варто. Лікар може запропонувати різні схеми, в залежності від причин, що провокують кандидоз. Серед них є і ті, які займають близько року.

8. Перевір кишечник!

Якщо ви часто стикаєтеся з молочницею, лікаря це, безумовно, повинно насторожити. У цьому випадку особливо важливо розглядати проблему не тільки на рівні піхви, але й набагато ширше. Потрібно дослідити мікробіоту кишечника, направити до гастроентеролога, розпитати про те, який спосіб життя веде пацієнтка, як харчується, займається спортом, скільки спить. Усе це дуже важливо для розробки індивідуального плану лікування.

питание 19. Вилікувати молочницю можна правильним харчуванням

Для лікування будь-якого виду молочниці дуже важливо скорегувати свій раціон. Найулюбленіша їжа грибків роду Candida – прості цукри. Тому для обмеження їх зростання з меню на період лікування слід виключити цукор-рафінад, вироби з борошна вищого ґатунку, обмежити вживання молочних продуктів (в них міститься цукор – лактоза), а також солодких фруктів.

Провокувати зростання патогенної мікрофлори можуть і дріжджові грибки, які містяться в деяких продуктах, наприклад, у сирах із цвіллю, в кислому молоці (грибки використовуються для сквашування). Від усього вище перерахованого на період лікування потрібно відмовитися.

Коли за результатами аналізів стає зрозуміло, що корисні грибки повністю витіснили патогенні, можна підключати до лікування молочниці пребіотики, а так само включати в раціон продукти, які їх містять. Завчасно цього робити не варто! Адже таким чином ми будемо годувати в тому числі і Кандида, а нам важливо «посадити його на дієту». З продуктів, що містять пребіотики, можна рекомендувати ті, в яких багато пектину (наприклад, яблука, груші, ягоди), а ще грубу клітковину: зелень, усі види капусти, сирі коренеплоди (морква, редька, редиска).

Джерело

 


ЦІКАВА НОВИНА? РОЗКАЖИ ДРУЗЯМ!


Мітки: , ,

Дещо нове ↓

загрузка...


Написати свій коментар

Будь ласка введіть Ваше ім’я

обов’язково

Будь ласка введіть справжній email

обов’язково

Будь ласка напишіть коментар


zhinku.info © 2013 – 2018 Всі права застережено