Підписуйтесь на оновлення у FB або VKВиди фізичної активності, які корисні для ніг

Види фізичної активності, які корисні для ніг

Малорухливий спосіб життя – один із головних чинників, які порушують правильну циркуляцію крові. Тому якщо цілий день ти проводиш  перед комп’ютером, а ввечері вирушаєш в кіно  (і знову сидиш!), настав час переглянути щоденні звички. Намагайся кожен день знайти хоча б 30 хвилин для руху і зверни увагу на ці види фізичної активності: вони найбільш корисні для здоров’я ніг.

1. Ходьба.

Намагайся рухатися протягом дня якомога більше. Якщо у тебе є вибір – постояти або пройтися пішки (наприклад, коли чекаєш автобуса), обирай прогулянку! У гарну погоду краще пройти 3-4 зупинки пішки, ніж чекати на транспорт. Забудь про ліфт, піднімайся і спускайся сходами. А якщо хочеш підсилити ефект від прогулянок, спробуй скандинавську ходьбу. Завдяки використанню палиць навантаження розподіляється нерівномірно, калорій витрачається більше і ти заодно зможеш зміцнити м’язи рук та спини.

2. Велосипед.

Катання на велосипеді покращує кровообіг в цілому і особливо корисно тим, у кого є схильність до варикозу. Коли ти крутиш педалі, кров починає активно циркулювати по кровоносних судинах і ніде не застоюється. А навантаження при цьому повністю відсутнє, що дуже корисно для суглобів.

велосипед3. Плавання

При варикозі до багатьох силових і аеробних вправ потрібно підходити дуже обережно: інтенсивні тренування збільшують навантаження на ноги, можуть венозний тиск. Тренування у воді таких наслідків не мають. Плавання корисно тим, що тіло перебуває в горизонтальному положенні, навантаження на ноги знижується і відбувається відтік крові. Крім того, плавання допомагає зняти напруження і нормалізує циркуляцію крові. Якщо просто плавання здається тобі занадто нудним, спробуй аквааеробіку – це ефективний спосіб зміцнити м’язи, поліпшити поставу і позбутися зайвої ваги. І все це без шкоди для вен.

4. Йога

При варикозі кров застоюється, циркуляція порушується, а тканини ніг не отримують достатньо кисню. Йога допомагає привести м’язи в тонус і поліпшити циркуляцію крові в ногах. Зверни увагу на асани, які дозволяють розкрити область тазу  і підколінних зв’язок, а також перевернуті асани – вони дають відпочинок венах, активізуючи рух крові до серця.

Young girl doing yoga in the park5. Зарядка вранці та ввечері

Починай і закінчуй свій день цими вправами, щоб розвантажити венозну систему.

Вібрація. Ляж на спину, під шию поклади валик або подушку. Підніми вгору ноги і руки перпендикулярно до тіла. Подихай в цьому положенні глибоко і рівно, а потім вібруй (тряси) ногами 2-3 хвилини. Ця вправа покращує венозний відтік, зміцнює стінки сосудів. Покращується кровообіг у всьому тілі, відбувається відтік крові у венах, зміцнюються їх стінки.

«Велосипед». Лежачи на спині, піднятими ногами «крути педалі». Стеж, щоб поперек щільно притискався до підлоги. Виконуй 2-3 хвилини або поки не втомишся.

«Ножиці» вертикальні і горизонтальні. У положенні «лежачи на спині» підніми ноги над підлогою і роби ними руху у вертикальній і горизонтальній площині, ніби ріжеш папір.

Джерело


ЦІКАВА НОВИНА? РОЗКАЖИ ДРУЗЯМ!


Мітки: , , ,

Дещо нове ↓

загрузка...


Написати свій коментар

Будь ласка введіть Ваше ім’я

обов’язково

Будь ласка введіть справжній email

обов’язково

Будь ласка напишіть коментар


zhinku.info © 2013 – 2018 Всі права застережено