Підписуйтесь на оновлення у FB або VKУчені: надлишок сонця блокує вироблення вітаміну D

Учені: надлишок сонця блокує вироблення вітаміну D

Вітамін D грає важливу роль в житті людини. Більшу його частину ми отримуємо під впливом сонця, також – із продуктів харчування, таких як жирна риба, м’ясо, яйця. Вітамін D додає бадьорості, покращує засвоюваність кальцію (який відповідає за міцні кістки, здорові нігті і волосся), допомагає скинути зайві кілограми, а іноді – навіть зачати дитину.

Але це не означає, що при першій-ліпшій можливості потрібно намагатися проводити на сонці максимум часу. Вчені з’ясували: занадто великі дози сонячного випромінювання мають зворотний ефект. Надлишок сонця змушує організм припинити виробляти вітамін D і навіть знижує його рівень, з’ясували співробітники Університету Пернамбуку завдяки недавнім дослідженням. Цю закономірність лікарі виявили випадково. Вони помітили, що у людей, які щодня перебувають на сонці, вітамін D, як не дивно, знаходиться в дефіциті.

У дослідженні взяли участь 1000 бразильців у віці від 13 до 82 років. Усі вони піддавалися впливу сонця щодня, не використовуючи сонцезахисні засоби. Вони також не приймали ніяких добавок, що містять вітамін D. Проаналізувавши інформацію про кількість проведених на сонці годин, учені з’ясували: отриманий темний відтінок шкіри заблокував виробництво вітаміну D у 72% учасників експерименту.

Таким чином, визначити, що вже «досить», можна по відтінку шкіри. Легкий загар означає, що процес вироблення вітаміну D йде добре. А темний колір шкіри – що він заблокований.

Джерело


ЦІКАВА НОВИНА? РОЗКАЖИ ДРУЗЯМ!


Мітки: , , ,

Дещо нове ↓

загрузка...


Написати свій коментар

Будь ласка введіть Ваше ім’я

обов’язково

Будь ласка введіть справжній email

обов’язково

Будь ласка напишіть коментар


zhinku.info © 2013 – 2018 Всі права застережено