Підписуйтесь на оновлення у FB або VKУ Москві та Підмосков’ї напій «Coca-Cola» не продають без паспорта

У Москві та Підмосков’ї напій «Coca-Cola» не продають без паспорта

У магазинах Москви і Підмосков’я почали вимагати паспорт під час купівлі газованої води, в тому числі «Coca-Cola», пояснивши це законом про обмежену торгівлю тонізуючими напоями.
Про це повідомляє Gazeta.ru.

Своєю чергою, влада столиці та області стверджує, що це непорозуміння, а закон стосується тільки алкогольних і безалкогольних енергетиків. А на думку експертів, такі перегини траплятимуться і далі.

Минулого тижня відразу кілька магазинів мережі «Діксі» в Москві й Московській області вивісило на касах оголошення, які забороняють продаж «тонізуючих напоїв» без підтвердження повноліття покупця.

«Попри те, що під цю категорію потрапляють тільки енергетики, виявилося, що паспорт також потрібен для купівлі звичайної кофеїновмісної мінералки», – розповів житель Серпухова Володимир.

Такі випадки, зокрема, сталися в магазинах мережі в Хімках і Протвино – покупців «обрадували» касири.

Ще як мінімум в одному магазині мережі про вікове обмеження попереджають не усно, а письмово.

В оголошенні було перераховано всі кофеїновмісні напої, які потрапили під «вікову» заборону: «Irn Bru», «Mountain Dew», «Pepsi-Cola», «Coca-Cola» і навіть «Байкал».

Співробітники прес-служби «Діксі» повідомили радіостанції «Говорить Москва», що обмеження були пов’язані з адаптацією до заборони на продаж енергетиків неповнолітнім. А заборону на продаж мінералки неповнолітнім було знято 12 травня. Проте в минулу неділю, 17 травня, Володимир із Серпухова знову зіткнувся з відмовою продати йому пляшку «коли» без паспорта – цього разу в центрі Москви, на Новолесній вулиці.

Голова Міжнародної конфедерації товариств споживачів (КОНФОП) Дмитро Янін говорить, що неповнолітній покупець може спробувати переконати продавця віддати йому заповітну банку газованої води, показавши текст закону. Якщо це не допоможе ­– написати заяву в прокуратуру за допомогою батьків. У повнолітніх любителів газованої шансів домогтися справедливості більше, але і вони, радше за все, не доводитимуть справу до суду.

«Радше виробники цієї категорії напоїв почнуть вимагати скасування заборони, бо зазнають збитків», – вважає він.

Влада Москви назвала цю ситуацію непорозумінням через неправильне трактування закону.
«У документі чітко прописано, що продавати можна, а що не можна. Цей випадок – звичайно, перегин, а перегинів не повинно бути», – розповів ініціатор заборони продажу алкогольних енергетиків й один з авторів закону, голова комісії Мосміськдуми з фізичної культури, спорту та молодіжної політики Кирило Щітов.


ЦІКАВА НОВИНА? РОЗКАЖИ ДРУЗЯМ!


Мітки: ,

Дещо нове ↓

загрузка...


1 коментар до публікаціїНаписати свій коментар
  1. зато у нас в атб мальцам спокойно продают пиво. и ни продавец ни охранник даже замечания мальцам не сделают. а ведь возле каждой кассы атб камера видеонаблюдения. милиции надобно проверить картиники с этих камер.
    сегодня передо мной школьники покупали пиво! (школа в 200 метрах) и это не первый раз вижу, как в атб малолеткам пивасик продают

Написати свій коментар

Будь ласка введіть Ваше ім’я

обов’язково

Будь ласка введіть справжній email

обов’язково

Будь ласка напишіть коментар


zhinku.info © 2013 – 2018 Всі права застережено