Підписуйтесь на оновлення у FB або VKВчені звинуватили Венеру Мілоську в проституції

Вчені звинуватили Венеру Мілоську в проституції

Два століття вчені та художники намагалися розгадати, що ж робила Венера своїми руками. За однією з версій це була парна скульптура і ліву руку жінка поклала на плече бога війни Марса або героя Тесея. Інші дослідники вручали богині то дзеркало, то спис, то лавровий вінок. Треті стверджували, що це зовсім не Венера, а богиня Перемоги Ніка і в лівій руці вона тримала щит, а правою вписувала імена великих воїнів. А очевидці, які бачили Венеру відразу після того, як її витягли із землі, божилися, що в руці вона тримала яблуко (нагадаємо, що руки богині були втрачені вже після знахідки, під час конфлікту між французькими моряками і власниками острова турками – Ред).2_result

Припущення про те, що насправді богиня любові сукала пряжу вперше висловила Елізабет Вайланд Барбер, фахівець з історії текстилю.Підбираючи ілюстрації для своєї книги «Жіноче рукоділля: перші 20 000 років» вона вивчала зображення на древніх амфорах і звернула увагу, що поза жінок, зайнятих пряжею, дуже схожа на положення тіла Венери Мілоської.

«Давньогрецькі художники були реалістами до мозку кісток. Навіть богів, вони ліпили, наділяючи їх рисами обличчя своїх натурників. А тепер давайте подумаємо, що найчастіше займало години жіночого дозвілля до початку Промислової революції? Пряжа нитки! Те що робила натурниця Агесандра Антіохійського було дуже знайомо жінкам в давньогрецькому суспільстві. І тоді ми розуміємо глибину задуму художника: він ліпить не просто богиню любові, а жінку-творця. Як з аморфної маси вовни створює нитку, так само з нічого вона виробляє дітей! », – Розповіла Барбер.

Відштовхуючись від цього висновку інша дослідниця Рейчел Розенцвейг робить висновок про професію жінки, чиє тіло скульптор використовував як натуру для Венери.

«Вона була повією або, якщо говорити точніше, гетерою, – вважає мистецтвознавець, автор книги« Поклоніння Афродіті ». – Ткацьке ремесло було традиційним заняттям давньогрецьких жриць кохання. В очікуванні клієнта гетери сучили пряжу. Це було їх другою роботою, а першою, природно, був секс ».

Це схоже на правду. Адже, відомо, що натурницею Праксителя – легендарного скульптора Стародавній Греції, була знаменита афінська гетера Фрина. Її краса була настільки досконала, що Праксителю вперше дозволили виліпити її статую повністю оголеною. Так з’явилася Афродіта Книдська  його славнозвісна скульптура, що дійшла до нас в копіях.

Цілком імовірно, що інша гетера позувала Агесандру і художник вирішив відобразити красуню, зайняту своїм другим ремеслом.

Однак, як підтвердити це припущення на практиці? Дизайнер і художник із Сан-Дієго Космо Венмен вирішив створити цифрову модель Венери Мілоської, реконструювавши положення її рук, зайнятих пряжею. Для того щоб створити 3D-копію знаменитої скульптури Венмен використовував цифрові знімки гіпсової копії, яка була зроблена з оригіналу в 1850 році. Ця копія зберігається в художньому музеї Базеля (Швейцарія), в той час, як оригінал Венери Мілоської представлений в паризькому Луврі. А положення рук Венери дизайнер копіював, взявши за зразок зображення гетер-ткаль на давньогрецьких вазах.

«Створивши комп’ютерну модель я за допомогою 3D-принтера роздрукував кілька невеликих моделей з білого пластику, – розповів Космо Венмен. – Мені здається, що зайнявши руки Венери пряжею, нам вдалося дотримати анатомічні пропорції і природне положення тіла. При цьому я зрозумів як був влаштований оригінал. Думаю, навряд чи в лівій руці вона тримала мармурову грудку пряжі, а в правій – веретено. Це б значно ускладнило конструкцію і руки у Венери відвалилися ще задовго до того, як це сталося насправді. Вважаю, що для інструментів використовували не важкий мармур, а легке дерево».

Це пояснення частково розвіює сумніви археологів, які жодного разу не знаходили мармурові інструменти поруч зі скульптурами в подібній позі.Недовговічне дерево перетворювалося на тлін, задовго до того, як статуї потрапляли до рук учених.3_result

Звичайно, гіпотеза про Венеру Мілоську, як про жрицю любові, потребує уточнення і нових доказів. Але врешті-решт, хто, як не богиня любові Венера (або Афродіта у грецькій міфології) була покровителькою «нічних метеликів».

obozrevatel

vmirechudes.com


ЦІКАВА НОВИНА? РОЗКАЖИ ДРУЗЯМ!


Мітки: ,

Дещо нове ↓

загрузка...


Написати свій коментар

Будь ласка введіть Ваше ім’я

обов’язково

Будь ласка введіть справжній email

обов’язково

Будь ласка напишіть коментар


zhinku.info © 2013 – 2018 Всі права застережено