Підписуйтесь на оновлення у FB або VKЯк весело діти у СРСР проводили травневі свята: веселі факти

Як весело діти у СРСР проводили травневі свята: веселі факти

Канікули. Або просто травневі. Тепло-тепло. Ну або вже майже тепло. Ура, нарешті їдемо на дачу! Шість соток або колорадські жуки – це дурниці зі світу старших. Ми, молодші, відмінно знаємо, що неодмінно якось втечемо від цієї нудоти. І повеселимося як слід!

Ритуал поїздки

Мама метушиться з якимось бідоном. Бабуся загортає бутерброди у фінальний шар “Праці”.Татусеві п’яти стирчать з-під капота. Діти радісно бовтаються під ногами. І ось татів вірний Росинант – “запорожець” – завантажений по вуха, як Ноїв ковчег. Дачники забезпечені панамами, все стовбурчиться садовим інвентарем. “Поїхали!” – Командуєш, як Гагарін на старті. І заворожено спостерігаєш номера зустрічних машин і корівку на узбіччі.

Смакота прямо з грядки

Звичайно, потім, перед обідом, тебе відправлять з мискою: нарвати, помити, порізати. Але це нецікаво. Самий кайф – відламати від гілки помідор з пахучим хвостиком або висмикнути з землі боязку морквину, злегка обтерти для порядку про майку – і хрустіти дзвінко і натхненно.

Полювання в малиннику

Тут теж збирання в баночку – це не сильно прикольно. Прикольно забиратися в колючі джунглі все далі, не шкодуючи вже й так мальовничо подряпаних голих кінцівок.Виглядаючи найбільш пухкенькі ягідки і тут же відправляючи кожну в рот. Ой, фу, клоп-черепашка. Терміново заїсти його, смердючого, ось цієї солоденькою ягодою.

Компот

ФОТО: WIKIMEDIA COMMONS

Приготування цивілізованих частувань з дарів саду-городу – це бабусина парафія, нас більше будуть потім цікавити її результати. Але зараз ми згодні трохи посидіти над великим емальованим тазиком, обриваючи хвостики або сірником виштовхуючи кісточки з черешні. Кісточки створені для того, щоб кидати їх під шкідливого братика!

Гойдалки з деревинками

Конструкція з мотузочок і дощечок, підвішена на товсту гілку старої яблуні – це вже давно винайдений і успішно випробуваний вічний двигун. Адже рухатися на ньому туди-сюди ми здатні були просто нескінченно!

Тарзанка

А на обриві над річкою старші пацани майстрували серйозну споруду. Міцніше прив’язана шина або палиця (або просто якісна петля на мотузці) довго не пустувала. До неї шикувалися черги. І навіть дрібні, які спочатку трохи боялися, незабаром стрибали у воду з веселим вереском.

“Батут” зі старого ліжка

Ліжко з залізною сіткою неодмінно повинно було стояти на незасіяному городі в тіні розлогої груші. Пострибавши як слід, ми валилися тут же з книжкою про індіанців, для підкріплення сил періодично здійснюючи вилазки за аґрусом.

Велосипед

ФОТО: WIKIMEDIA COMMONS

Нещасний “Школяр” або  “Україна” завжди ставали найкращими друзями влітку на дачі. (Ще не доріс до сідла – ганяєш стоячи, або прилаштовується до старших на раму).

Риболовля

Світанковий туман, легке сонне очманіння, завеликі гумові чоботи, заготовлена ​​заздалегідь бляшана баночка з черв’яками, татів важкий і хитрий спінінг. Або просто довга гілка з прив’язаною волосінню, хлібний м’якуш – і наввипередки з сусідами до пірсу.

Грибні походи

Під кожним кущем ввижається заповітний крутий підберезник. Але ні, знову листочок. А хитра бабуся вже вигляділа п’ять штук, а прикидалася, що погано бачить! О-о-о, білий!Справжній, товстенький, як на картинці з “Природознавства”! Тільки злегка кимось надкушений … Потім очі самі ще довго видивляються все на землі автоматично.

Метелики

ФОТО: IMGUR.COM

Інструмент дорослого дачника – сапка, юного – сачок. От би зібрати таку ж колекцію, як у того задаваки з сьомого класу … А потім гордо заповідати її музею природи. Але хитрі махаони не ловляться, а спійманої лимонниці стає так шкода, що ти її випускаєш, залишивши на пальцях легкий жовтий пилок. Втім, бігати по лузі і завмирати над полохливою ​​яскравою жертвою – саме по собі задоволення.

Бадмінтон

Ще один вічний двигун: перекидатися воланчиком можна було годинами, навіть не думаючи ні про які правила і не слідкуючи, хто там виграє. Просто лупити ракеткою, намагаючись якомога довше затримати волан в повітрі. А якщо воланчик якийсь неслухняний попався, то це не ми винні. Може, пластиліном його всередині пора погіршити?

Паркани та дерева

Все, що підноситься над землею, створено для того, щоб по ньому лазити. І ніякі бабусі з їх голосінням над нашими порваними майками тут не допоможуть. З вишні, замаскувавшись в густій ​​кроні, відмінно можна обстрілювати кота або сусідку. А якщо дідусь забув забрати дерев’яні сходи, можна і на дах сходження здійснити. Це вершина насолоди!

Склад-музей скарбів

ФОТО: IMGUR.COM

На дачу завжди стягати все, що вже немає особливого сенсу тримати вдома, але викинути – ні, рука не підніметься. Якісь древні радіоприймачі, періодично оживають. Якісь ще давніші гасові ліхтарі. Пахнуть мастилом таємничі деталі невідомо чого … Як класно було у всьому цьому колупатися!

Лото

Затишний перестук дерев’яних барилець з цифрами, бабусині діловиті приповідки: “сорок один – ем один” … Ніякий мобільний додаток не створить такої чарівної атмосфери, як колись все сімейство і пара сусідів збиралися за дерев’яним столиком з настільними іграми!

Дачні приятелі

У кожної радянської дитини було по кілька комплектів друзів. Дворові. Шкільні. Сільські.Піонерлагерні. Були й дачні. Ті, до кого ми лазили минаючи хвіртки, з ким споруджували самостріли, обмінювалися ножами і безглуздими пісеньками. Якщо Іванко раптом не приїжджав з родиною на дачу паралельно, це було сумно. Але залишалися ще Микола, Дімка і Таня!

Всі за самоваром

На розмитому чорно-білому фото в сонячно-тінистій сіточці застигли ми всі навіки, немов мошки в бурштині. Вітер ворушить гілки. За довгим столом зібралися всі. Молода-молода мама дивиться кудись убік і сміється. Маленький-маленький я зосереджено тягну з блюдця п’яту сушку. Барсик полює за бджолою. Зупинися, мить, момент щастя! ..

 

Джерело


ЦІКАВА НОВИНА? РОЗКАЖИ ДРУЗЯМ!


Мітки: ,

Дещо нове ↓

загрузка...


Написати свій коментар

Будь ласка введіть Ваше ім’я

обов’язково

Будь ласка введіть справжній email

обов’язково

Будь ласка напишіть коментар


zhinku.info © 2013 – 2018 Всі права застережено