Підписуйтесь на оновлення у FB або VK8 продуктів майбутнього або їжа з пробірки

8 продуктів майбутнього або їжа з пробірки

Безліч вчених по всьому світу працюють над тим, щоб створити їжу буквально з нічого і нагодувати всіх, кому її не вистачає. Вже сьогодні людство має десятками рецептів отримання штучних продуктів. Вирощена в лабораторних умовах їжа сьогодні вже не є вигадкою з фільмів.

 

Шоколад з принтера

01_ZDNet

З ростом популярності технології 3D-друку ряд дослідників спробували роздрукувати і їжу.
Ще у 2011 році вчені з Екстерського університету в Британії виступили з прототипом принтера, що друкує шоколад. З квітня 2012 року “шоколадний” принтер вже можна купити на сайті заснованої одним з дослідників компанії Choc Edge $ 4424.
“Шоколадна фабрика” працює вдома, як звичайний принтер. Потрібно ввести картинку, наприклад слона. Принтер шар за шаром створить об’ємну копію тварини. Користувачам потрібно лише заправляти машину шоколадом.

Мухи зі смаком смаженої картоплі

03_rexfeatures_2749114a_0

Одна з останніх тенденцій у харчовій промисловості – вживання багатих протеїнами комах. Наприклад, німецький промисловий дизайнер Катаріна Унгер створила ферму для комах, яка допоможе приготувати білкову харчову добавку вдома. У Farm 432 потрібно один раз засипати личинки мух. Вони потрапляють в рукав, де, виростаючи, стають мухами. Тоді вони переміщуються у великий відсік, де виробляють своє потомство. І вже ці істоти з часом злітають по трубі і потрапляють або в чашку, в якій їх підсмажують.

Курка для вегетаріанців

04_RetailPackUnionSquareNYcopy_0

Американська компанія Beyond Meat придумала заміну курячому м’ясу. Вчені інституту Міссурі сім років здійснювали розробки і в 2012 році вивели продукт на ринок. Вони змішують сою, білки бобових, борошно і білкові волокна.
“Фальшиву курку” спробував вегетаріанець з 10-річним стажем і співзасновник Twitter Біз Стоун. Він заявив, що продукт дійсно схожий за смаком на реальне м’ясо. Спочатку “псевдокурку” продавали тільки в магазинах Північної Каліфорнії, але сьогодні поставки йдуть в інші штати і навіть у Колумбію та Бразилію.

Хліб, який зберігається 60 днів

03_000_Par7429476

У 2012 році техаська компанія Microzap, яка виробляє мікрохвильові печі, заявила, що може захистити хліб від цвілі на термін до 60 днів. Технологію придумали вчені Техаського університету технічних систем. Щоб продовжити життя батону, вони на 10 секунд завантажують його в громіздку мікрохвильову піч, налаштовану на випромінювання певної частоти, і вбивають таким чином спори цвілі.
Винахідники впевнені, що технологія буде корисна не тільки пекарям. Адже в такій печі можна обробити фрукти і овочі або навіть індичку.

Нановино

04_c38a19bad8f833c1c7e21d32547f934a

Голландська дизайн-студія Next Nature і вчені, які спеціалізуються на впровадженні нанотехнологій в харчову промисловість, створили “динамічне вино”. При зміні температури воно може змінювати смак, запах і навіть колір. У складі Nano Wine – молекулярні сполуки з різними ароматами і властивостями, що активізуються при нагріванні.
Без впливу СВЧ-випромінювання напій схожий на мерло з фруктовим присмаком. Як зміниться вино при нагріванні, легко зрозуміти за графіком, який додається до пляшки. Поки на сайті Nano Supermarket пропонують відповісти на питання: “Купили б ви цей продукт?”, але про реальний запуск продажів мова поки не йде.

Їстівна упаковкa

02_mtxwwzktzb1ilozhd431

51-річний професор Гарвардського університету Девід Едвардс розробив їстівну форму упаковки продуктів WikiCell.
Вона складається з перемелених горіхів, кальцію і клейкої субстанції, виробленої водоростями. З отриманого борошна роблять тверду оболонку у формі кульок. Всередину WikiCell можна залити, наприклад, йогурт, морозиво, сік або суп. Поки купити ці речі не можна.

Печиво з водоростей

05_1280algaehoneymustard_0

Компанія з Сан-Франциско The Solazyme заявила про себе в 2003 році як творець біопалива з водоростей. Але такий бізнес ведуть безліч фірм, тому The Solazyme довелося розширити перелік продукції, що продається, запропонувавши борошно з водоростей. Блідо-жовтий порошок пропонують зробити основою, наприклад, морозива, печива або шоколаду.
Нічого дивного у вживанні водоростей в їжу немає – в японській кухні вони зустрічаються в багатьох стравах. Новаторство американців у тому, що їх смак у звичних для західної людини стравах не відчувається.
Таким чином, будуть смачні і менш калорійні страви. Наприклад, калорійність морозива падає майже в два рази. Втім, поки технологія не знайшла широкого застосування.

Сніданок, обід і вечеря в одному келиху

06_b787de40c2d711e29dcfb20779de3392_original

24-річний інженер-програміст з Атланти Роб Рінехарт намагається вивести на ринок напій, в якому укладені нібито всі необхідні для людини елементи.
Творець розповів, що головна мета напою – в економії часу. Рінехарту не хотілося витрачати час на приготування яєчні, і він вибрав простіший шлях. Для цього змішав вітаміни, мінерали і такі мікроелементи, як амінокислоти, вуглеводи і жири. При цьому він спробував зробити так, щоб в одному флаконі, а точніше склянці, були всі необхідні організму елементи. За словами Рінехарта, він пив винайдений напій протягом декількох місяців, і смак йому так і не приївся. Цей продукт схожий на йогурт без солодких добавок. Місячний раціон обходиться в $ 100. Творець проходить медичні перевірки і, судячи зі звітів в блозі, успішно.


ЦІКАВА НОВИНА? РОЗКАЖИ ДРУЗЯМ!


Дещо нове ↓

загрузка...


Написати свій коментар

Будь ласка введіть Ваше ім’я

обов’язково

Будь ласка введіть справжній email

обов’язково

Будь ласка напишіть коментар


zhinku.info © 2013 – 2018 Всі права застережено